Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Radikální odpuštění vám radikálně změní život

Irena Siudová

Irena Siudová

8. 8. 2010

Toužíte po nástroji, který vám pomůže zbavit se zátěže minulosti a umožní vám procítit radost ze života se vším co s sebou přináší? Po nástroji, který umožňuje opravdové odpuštění a díky kterému se dostanete dál přes bolest nebo ublížení, jež si nesete z minulosti? Jeden takový nástroj je tady pro vás.

Foto: Taťána Kročková, Topzine.cz

Nejprve si zkuste připustit, že za každou situací, která vás potká, je něco více. Něco pod povrchem, co vy nevidíte, ale co je tady pro vás, aby vám pomohlo. Každá bolest, každé ublížení je jen vám nabízenou pomocnou rukou k překonání a vyléčení něčeho mnohem hlubšího.

Důležité je odhodit pocit, že jste oběť a ostatní vám ubližují. Ti, kteří se k vám zachovají tak, že vás to bolí si naopak zaslouží vděčnost za to, že na sebe vzali úkol pomoci vám prožít znovu situace, jež vám ubližují, abyste je mohli pochopit a přetransformovat. A to i přesto, že k nim budete zpočátku pociťovat zlobu.

Co je to radikální odpuštění?

Forma odpuštění, které nás vyzývá k radikální změně našeho vnímání světa a výkladu toho, co se děje v našich životech tak, abychom se přestali cítit být obětí. Jaký je tedy rozdíl mezi tradičním odpuštěním a radikálním odpuštěním? U toho tradičního sice dotyčnému odpustíte, ale zůstávají zbytky potřeby odsoudit, udržuje se vědomí oběti, takže se nic nemění. U radikálního odpuštění jste rovněž ochotní odpustit, ale nepotřebujete obviňovat. Pocit, že jste obětí mizí a všechno se tím pádem mění. To neznamená, že tradiční odpuštění není dobré, jen že je zkrátka jiné. Největší rozdíl je však v tom, že tradiční odpuštění je založeno na tradičních přesvědčeních zasazených ve fyzickém světě a každodenní realitě a má samo o sobě velkou hodnotu. Radikální odpuštění se liší tím, že je založené na metafyzické realitě duchovního světa. To činí rozdíl mezi radikálním a tradičním odpuštěním velice jasným, protože nyní je zřejmé, že na každý případ se můžeme dívat naprosto odlišnou optikou. (Radikální odpuštění, Colin C. Tipping)

Foto: Taťána Kročková, Topzine.cz

Radikální odpuštění je úžasný nástroj, který lze používat neustále každý den. Colin C. Tipping, který je autorem knihy Radikální odpuštění – Otevíráme cestu zázrakům, se dlouho zabýval léčbou rakoviny. Zjistil, že velkou část pacientů spojuje neochota odpustit. Nesli si v sobě bolest, kterou nedokázali zpracovat, a která časem vyvolala nemoc. Později začal radikální odpuštění praktikovat i na zcela obyčejných každodenních situacích. Vlastně je podle něj technologie radikálního odpuštění až podezřele prostá, ale úžasně účinná jako léčba duše – pro jednotlivce, skupiny, rasy a dokonce i státy.

Autor metody vytvořil nástroje pro radikální odpuštění. Toužil, aby metoda byla praktická a dala se skvěle využít, jak už bylo zmíněno, v každodenním životě. Jde o 13 kroků k radikálnímu odpuštění. Ty slouží k tomu, aby vás provedly pěti základními fázemi radikálního odpuštění:

  1. Vyprávění příběhu – v první fázi někdo vyslechne váš příběh a respektuje ho jako pravdivý. Můžete to být vy sami, komu příběh vyprávíte. Je to důležitý krok, který vás dovede k tomu, abyste se s příběhem rozloučili.
  2. Procítění pocitů – první fáze vás dovede k druhé, ve které procítíte bolest, která vám způsobila energetický blok.
  3. Příběh se hroutí – v této části máte zjistit,jak příběh vlastně začal a jak vaše interpretace vedla k nesprávným přesvědčením ve vaší mysli, které ovlivnily, jak o sobě smýšlíte a žijete své životy.
  4. Dáváme příběhu nový rám – vaše vnímání se pousunuje takovým způsobem, že namísto tragédie uvidíte situaci jako něco, co přesně chcete zažít a co je nezbytné pro váš další růst.
  5. Integrace – když už situaci pochopíte a uvidíte jako dokonalou, je důležité zapojit tuto změnu do fyzického, duchovního emocionálního a mentálního těla.

Collin C. Tipping ve své teorii radikálního odpuštění hovoří také o způsobech odpuštění a jeho kniha obsahuje spoustu dalších rad a tipů jak toho docílit. Říká, že právě díky odpuštění se z vás stanou silné duchovní bytosti. Tak do toho.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Radikální odpuštění vám radikálně změní život