Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Radegast při výrobě piva ušetří stovky tisíc hektolitrů vody

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

14. 1. 2012

Pivovar Radegast se vydává na cestu směrem k větší společenské odpovědnosti. Voda je nenahraditelnou životodárnou tekutinou a Radegast nyní díky využití nejnovějších technologií sníží spotřebu vody o 1 milion hektolitrů za rok.

FOTO: Láhev vody

Pivovar Radegast šetří vodu, Zdroj: sxc.hu

Jedním z hlavních projektů, které povedou k úspoře vody, je instalace kompresoru nové generace, který vyrábí stlačený vzduch s využitím odpadního tepla.

V minulém roce ušetřil Radegast díky cíleným projektům v oblasti šetrného nakládání s vodou 5,5 milionů korun a ve spotřebě vody se tak vyhoupl mezi pět nejodpovědnějších pivovarů v rámci skupiny SABMiller, která provozuje více než 100 pivovarů v 75 zemích světa.

FOTO: Radegast přepravka

Ilustrační foto, Zdroj: prazdroj.cz

Plzeňský Prazdroj je vlastníkem čtyř pivovarů. V Plzni je to Plzeňský Prazdroj a Gambrinus, v Nošovicích pivovar Radegast a ve středních Čechách pivovar Velké Popovice. Všechny pivovary se, stejně jako Radegast, snaží o trvale udržitelný rozvoj, a to různými způsoby.

Vratné lahve

Kromě snižování  spotřeby vody je to také snižování spotřeby energie a emisí, používání recyklovatelných obalových materiálů nebo podporování odpovědné konzumace alkoholu.  Plzeňský Prazdroj dále již několik let podporuje rozvoj regionů, ve kterých působí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Radegast při výrobě piva ušetří stovky tisíc hektolitrů vody