×
TOPZINE.cz

Radegast při výrobě piva ušetří stovky tisíc hektolitrů vody

FOTO: Voda
Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

Pivovar Radegast se vydává na cestu směrem k větší společenské odpovědnosti. Voda je nenahraditelnou životodárnou tekutinou a Radegast nyní díky využití nejnovějších technologií sníží spotřebu vody o 1 milion hektolitrů za rok.

FOTO: Láhev vody
Pivovar Radegast šetří vodu, Zdroj: sxc.hu

Jedním z hlavních projektů, které povedou k úspoře vody, je instalace kompresoru nové generace, který vyrábí stlačený vzduch s využitím odpadního tepla.

V minulém roce ušetřil Radegast díky cíleným projektům v oblasti šetrného nakládání s vodou 5,5 milionů korun a ve spotřebě vody se tak vyhoupl mezi pět nejodpovědnějších pivovarů v rámci skupiny SABMiller, která provozuje více než 100 pivovarů v 75 zemích světa.

FOTO: Radegast přepravka
Ilustrační foto, Zdroj: prazdroj.cz

Plzeňský Prazdroj je vlastníkem čtyř pivovarů. V Plzni je to Plzeňský Prazdroj a Gambrinus, v Nošovicích pivovar Radegast a ve středních Čechách pivovar Velké Popovice. Všechny pivovary se, stejně jako Radegast, snaží o trvale udržitelný rozvoj, a to různými způsoby.

Vratné lahve

Kromě snižování  spotřeby vody je to také snižování spotřeby energie a emisí, používání recyklovatelných obalových materiálů nebo podporování odpovědné konzumace alkoholu.  Plzeňský Prazdroj dále již několik let podporuje rozvoj regionů, ve kterých působí.

Jak se Vám líbil tento článek?

Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..