Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Rachel Zoe Project: Pohled do světa módy

Redakce

Redakce

23. 5. 2010

Kdo by rád nenahlédl pod pokličku blyštivého světa módy, návrhářů a filmových hvězd? Možnost nabízí třeba pořad Rachel Zoe Project. Rachel Zoe je jedna z nejznámějších světových stylistek, která obléká mnohé hollywoodské hvězdy a tahle show je o ní, její práci, jejích klientech a také asistentech Taylor a Bradovi.

zdroj: agirlnamedbong.blogspot.com

Co je Rachel Zoe Project?

Rachel Zoe Project je žánrově trochu obtížné zařadit, pro Američany je definován jako reality docudrama series, což by se česky dalo volně vyložit jako reality show seriál kombinovaný s dokumentem, který navíc obsahuje vyhrocené scény.

Při sledování máte opravdu pocit, že se díváte na dokument o Rachelině každodenní práci, je však jasné, že byly vybrány jen nejpoutavější události a mnohé situace byly pravděpodobně schválně vyhrocené nebo měly upravené dialogy. To ale jen přidává celému projektu na zajímavosti a přiznejme si to, kdo od světa módy očekává čistou pravdu?

První série měla šest dílů, druhá osm a každá byla věnovaná určité módní události v Rachelině pracovním roku.

zdroj: walkamileinmystilettos.blogspot.com

Asistenti až v hlavní roli

V seriálu kromě Rachel Zoe vystupuje i její manžel Rodger Berman a hlavně její dva asistenti, dlouhodobá spolupracovnice Taylor Jacobson a Brad Goreski. Dvojice asistentů velkou měrou přispívá k napětí celé show, protože jsou tak trochu oheň a voda. Taylor je věčně nespokojená a nespolečenská, Brada naopak na celé práci baví to vše okolo jako večírky a poznávání celebrit. Taylor zvláště ve druhé sérii zvažuje odchod, protože ji její práce nudí, má pocit, že se nevyvíjí a nedělá to, na čem se s Rachel v průběhu první série dohodly.

Rachel naopak hraje roli zaměstnavatele, který nechává většinu rozhodnutí na svých zaměstnancích a nerad o čemkoli diskutuje. Tak jsou třeba Taylor s Bradem postaveni před rozhodnutí, kdo z nich pojede na fashion week v Paříži. Nakonec to bude Brad, který si celou událost náležitě užije, a Taylor mezitím bude v LA vybalovat krabice s oblečením.

Celebrity a hvězdy

Kromě stálých tváří se v jednotlivých sériích setkáme třeba s herečkami Jennifer Garner, Liv Tyler či Lindsay Lohan, modelkou Natalií Vodianovou a s mnohými předními světovými návrháři jako Marcem Jacobsem, Karlem Lagerfeldem, Johnem Gallianem, Giorgiem Armanim a dalšími.

Rachel si za dobu svého působení v branži vydobyla pevnou pozici, takže pokud si usmyslí, že chce přidat vlečku k šatům od Armaniho nebo naopak odpárat rukáv u róby od Chanelu, návrháři nic nenamítají. A to už je co říci.

zdroj: bravotv.com

V průběhu seriálu se staneme například svědky náročného oblékání hvězd na příležitosti roku, jako je udílení Zlatých Glóbů nebo Oscarů, a zjistíme, že za těmi nejúchvatnějšími róbami, které se na červeném koberci objeví, stojí většinou právě Rachel.

Mezi její klientky patří třeba skvěle oblékané Anne Hathaway, Cameron Diaz nebo Eva Mendes. Dále samozřejmě nejsou opomenuty dvě nejdůležitější události v módním roce, a to fashion week v New Yorku a Paříži. Zjistíme, jak probíhá příprava a realizace focení fashion story, či jak vypadá party při otvírání nového obchodu.

Trocha soukromí

Show neopomíjí ani osobní stránku Rachelina života, ve druhé sérii například Rachel řeší články v tisku o její vyhublé postavě nebo nemoc, která se projeví jako důsledek přepracování. Zkrátka, show nabízí pohled do světa módy z mnohých úhlů. Všechno je doplněno Rachelinými legendárními hláškami „Bananas“, „I just died“, „Oh my god“, „Amazing“ a podobně, kávou od Starbucks a neustálým používáním Blackberry.

Rachel Zoe Project bych určitě doporučila ke zhlédnutí každému, kdo se o svět módy zajímá, už třeba jen kvůli skvělému osobnímu stylu Rachel a Taylor a kvůli té záplavě šatů od nejznámějších návrhářů. Všechny série je možné bez problémů zhlédnout na Youtube.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rachel Zoe Project: Pohled do světa módy