Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Rachel Zoe: Anorektička oblékající Hollywood

Redakce

Redakce

8. 5. 2010

Velká část Hollywoodu vkládá svůj šatník do jejích rukou. Patří k nejvlivnějším stylistům na světě. Všechny módní domy se s ní snaží být zadobře, protože právě na ní záleží, jestli se kousky z poslední kolekce objeví na celebritách. Pojďte se s ní tedy seznámit blíže.

Rachel Zoe, Zdroj: style.com

Talent z New Yorku

Tento velký talent se zrodil v roce 1971 v New Yorku a následně byl vychováván v New Jersey. Ze začátku si však nikdo nemohl představit, jakých výšin Rachel dosáhne a ještě k tomu v módním průmyslu. Jako většina dívek se velmi ráda oblékala, ale za své životní poslání to nepovažovala.

Vystudovala psychologii a sociologii na Universitě George Washingtona. Tam se také seznámila se svým budoucím manželem Rodgerem Bermanem, se kterým jsou dodnes spolu. Po studiích se oba odstěhovali do New Yorku, kde Rachel začala psát pro časopis YM a Gotham. Právě zde se dostala ke stylingu a mezi první hvězdy, které oblékala pro focení, patřily Britney Spears, Backstreet Boys a Jessica Simpson.

Rachel a Nicole Richie, Zdroj: nymag.com

Královny večírků

Postupně jí však začalo docházet, že budoucnost leží v rukou večírkových celebrit typu Paris Hilton a Nicole Richie. V roce 2004 začala jejich první spolupráce. Od té doby se seznam klientů Rachel jen rozrůstá, Cameron Diaz, Lindsay Lohan, Mischa Barton, Keira Knightley, Jennifer Garner, Kate Hudson, Kate Beckinsale, Debra Messing, Demi Moore a mnoho dalších využívá jejich stylistických služeb.

Po několika letech působení v New Yorku se s manželem rozhodli přestěhovat na slunný západ, přesněji do LA. Toto prostředí mělo nejspíš blahodárný vliv na podnikatelskou stránku Rachel. V roce 2007 vydala velmi úspěšný průvodce módou a stylem pod názvem Styl od A do Zoe. O rok později také odstartovala  reality show The Rachel Zoe Project.

Kontroverzní hvězda

Kromě úspěchu a slávy doprovází Rachel řada obvinění a drbů. Právě jí je přisuzováno zavedení skandální velikosti nula. Sama je chorobně hubená a její váha se pohybuje většinou v rozmezí  čtyřiceti až čtyřiceti pěti kilogramů. Její spolupracovníci potvrzují, že velký šálek latté a několik krabiček cigaret je jediné, co do sebe za celý den dostane. To je také důvod, proč ve svých třiceti osmi letech vypadá na padesát.

Zdroj: tendances-de-mode.com

Kdyby se příznaky anorexie objevovaly pouze u Rachel, nejspíš by se o to nikdo nezajímal. Problém ale je, že všechny výše zmíněné dámy se začaly rapidně zmenšovat poté, co se staly jejími klientkami. Dokonce se jednu dobu říkalo, že jim z Mexika pašuje prostředky na hubnutí. Toto tvrzení a všechna obvinění Rachel samozřejmě popírá.

Bohémská stylistka Zoe-botů

Co se týče módních preferencí, tak poznávacích znamení Rachel je hned několik. Blonďaté rozevláté lokny, výrazné opálení, zlaté řetězy a objemná bižuterie. Také nikdy nevyjde z domu bez podpatků a slunečních brýlí. Většinou je její styl inspirován šedesátými a osmdesátými léty. Nejraději vytváří dojem rozevláté bohémky.

Právě pro její jednotvárnost si na ni velmi často ukazují prstem módní kritici. Podle nich prý není schopná vymýšlet nové a neobjevené kreace. Zástupu jejích klientů je přezdíváno Zoe-boti. Všechny jejich outfity jsou si neuvěřitelně podobné a postrádají originalitu.

Rachel ještě čeká spousta, doufejme, tvůrčích let. Seznam jejích zákaznic a obdivovatelů se  určitě mnohonásobně zvětší. Prozatím se můžeme řídit její radou, která zní: Ať už jdete do práce, na kafe, nebo vynést koš, vždy musíte vypadat skvěle.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rachel Zoe: Anorektička oblékající Hollywood