Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

R. Kelly už není sexuální deviant. Nové CD Epic o tom všechny přesvědčí

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

10. 10. 2010

Bylo nebylo, za devatero horami a devatero řekami, se roku 1967 narodil Robert Sylvester Kelly, ale nikdo mu neřekl jinak než R. Kelly.

R. Kelly, Zdroj: judiciaryreport.com

R. Kelly, Zdroj: judiciaryreport.com

R. Kelly byl velice často kritizován za to, že jeho písně mají sexuální podtext. V roce 2001 byl dokonce obviněn ze soulože s jedenadvaceti nezletilými, obchodu s dětskou pornografií i braní úplatků. Soud ho nakonec očistil a zbavil veškerých obvinění. I díky tomu konečně vydal album Epic.

Cédéčko je prošpikováno několika songy patřícím světovému šampionátu v kopané v Africe, jež se konalo letošního roku. Heal it, zpívaná a capella, je typickou písní, která zastupuje africký kontinent a celé album Epic zahajuje.

Singl Victory má na albu dokonce více verzí, z nichž jedna je lepší než druhá. Kellyho báječný hlas ve Victory profukuje jako teplý letní vánek skrze skalnatý sbor afrických zpěváků a zpěvaček. A jihoafrické rytmy dodávají písničce ten pravý šmrnc.

Na desce nechybí ani největší hity, které si R. Kelly nese už pěkných pár let. I Believe I Can Fly a If I Could Turn Back The Hands Of Time. Obě jsou naprosto precizní záležitostí a ani po letech neztrácejí na své hloubce a kráse. Kelly to určitě ví, a tak je na album přidal, možná pro jistotu. Další ze známých Kellyho singlů zastupuje I´m Your Angel, kterou nazpíval s Celine Dion.

Při skladbě Fireworks, která je taktéž pro Afriku, vidí posluchač, chtě nechtě, ohňostroje. A hlas R. Kellyho je ve Fireworks opravdu hodně podobný Michaelu Jacksonovi. Ale nejen v tomto songu. Černošská krev je znát ve velké většině hudebních skvostů, které CD obsahuje.

Epic je jakýmsi ohlédnutím za jeho nejlepšími epickými songy a doplněno navíc čtyřmi dosud nevydanými skladbami. Pokud někdy někdo tvrdil, že už se ztrácí dobří zpěváci, má možnost svá slova přehodnotit. R. Kelly je vynikající.

R. Kelly – Epic

Vydáno: 2010

Celkový čas: 54:25

Skladby: Heal It, Sign Of A Victory, I Believe, The World´s Greatest, Victory, Peace, If I Could Turn Back The Hands Of Time, Fireworks, Spirit, I´m Your Angel (Duet With Celine Dion), Can You Feel It, I Believe I Can Fly

Vydalo: Sony Music


Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

R. Kelly už není sexuální deviant. Nové CD Epic o tom všechny přesvědčí