Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Půvabné ženské smyčcové trio Inflagranti pokřtí svůj Restart

Martin Peška

Martin Peška

1. 5. 2009

S novou deskou nesoucí název Restart přišla nedávno kapela Arakain. Smyčcový Restart je však dílem ženského tria Inflagranti, které svůj počin pokřtí v úterý 12. května v pražském Paláci Aventin.

„Každý, kdo si zakoupí CD Restart, si může vychutnat „silné“ melodie z popu, rocku i klasiky upravené a la Inflagranti,“ řekla redakci Topzine.cz mluvčí skupiny Johana Turner.

Kmotry CD se mají stát Zuzana Norisová, Jaroslav Svěcený a Petr Bende. Na CD Restart jsou zařazené skladby, které si získaly největší přízeň publika v posledních dvou letech, jako jsou fanfára Europe, houseový Offenbach či poklona Metallice.

Umělecká vedoucí Markéta Muzikářová o Restartu říká: „Daly jsme osvědčeným hitům nové balení typické naším smyčcovým zvukem. Doufáme, že i v této podobě potěší spoustu dalších hudby-milovných lidí, že si je znovu připomenou a že si skrze naši hru a tvorbu najdou vlastní cestu i ke klasické hudbě.“

Trio Inflagranti vzniklo v roce 2004. Dnes ho tvoří Markéta Muzikářová (první housle a umělecká vedoucí), Kateřina Lískovcová (druhé housle) a Sylva Jablonská (violoncello).

Koncertní aktivitu mohou fanoušci sledovat na http://www.inflagrantimusic.cz/.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Půvabné ženské smyčcové trio Inflagranti pokřtí svůj Restart