Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Půvabně staromódní Corinne Bailey Rae

Redakce

Redakce

19. 4. 2010

corinne_bailey_raeV době prefabrikovaných MTV hvězdiček kvílejících do narychlo spíchnutých beatů je Corinnin poměrně tradiční pohled na soul a příbuzné styly paradoxně originální. To, v čem se Corinne oproti oněm vyrobeným zpěvačkám liší především, je emocemi nabitý projev a také to nejdůležitější, talent.

Zdroj: archív

Corinne Bailey Rae, Zdroj: archív

Corinne má překrásný, bolestí prosycený hlas, který nepotřebuje přikrášlovat pomocí různých efektů, aby vynikla jeho výjimečnost. Podobně je na tom i hudební složka, která sestává převážně z obvyklé sestavy v podobě kytar, piána a bicích. Sem tam se ozvou dechy, občas synťák, ale vše je natolik citlivě propojeno, že to působí naprosto přirozeně.

Těžko lze vybrat nejlepší skladby, protože velká síla desky The Sea spočívá v její kompaktnosti a plynulosti s minimem rušivých momentů. Vše korunují sice nepříliš originální, ale zato civilně pojaté a chytře napsané texty.

Nad celou deskou se vznáší zvláštní smutek a zároveň naděje, to vše způsobené nešťastnou událostí, kterou byla pro Corinne ztráta manžela. Tyto dva pocity se různě střídají a prolínají i v průběhu jednotlivých písní a vytváří tak fantastickou, nejednoznačnou mozaiku, která je lepší s každým dalším poslechem.

Corinne Bailey Rae – The Sea

Vydáno: 26. ledna 2010

Vydavatel: EMI

Celkový čas: 42:46

Seznam skladeb: Are You Here, I’d Do It All Again, Feels Like the First Time, The Blackest Lily, Closer, Love’s on Its Way, I Would Like to Call It Beauty, Paris Nights/New York Mornings, Paper Dolls, Diving for Hearts, The Sea

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Půvabně staromódní Corinne Bailey Rae