×
TOPZINE.cz

Pustil jsem si album Daft Punk a uslyšel svůj hlas, diví se producent

FOTO: Daft Punk
Daft Punk přichystali Giorgiu Moroderovi překvapení. | Zdroj: Columbia Records

V třetím tracku na současném albu francouzského dua Daft Punk je slyšet mužský hlas. Jeho majitelem je uznávaný hudební producent Giorgio Moroder. On sám však byl překvapen, když se na albu uslyšel.

Daft Punk přichystali Giorgiu Moroderovi překvapení. | Zdroj: Columbia Records

Daft Punk si Morodera pozvali do pařížského studia a strávili tři hodiny příjemným rozhovorem, který si zároveň nahrávali. Nevysvětlili mu však účel tohoto počínání. „Když jsem se zeptal, k čemu to potřebují, nechtěli mi to říct,“ vzpomíná Moroder. Výsledkem je song nazvaný Giorgio by Moroder.

Daft Punk – Giorgio by Moroder

Moroder se proslavil jako skladatel filmové hudby, z jeho pera pochází soundtracky k snímkům Flashdance nebo Nekonečný příběh. Napsal také několik hitů pro hvězdu disko Donnu Summer. Nyní chystá nové album ve spolupráci s Nilem Rodgersem, který připravoval právě letošní úspěšný počin Daft Punk, a prý by se mu líbilo spolupracovat s Rihannou.

 „Mám velkou radost z toho, že lidé jako David Guetta, Aviici nebo Swedish House Mafia dělají instrumentální hudbu s přidanými vokály. Dřív se taky kombinoval zpěv v duchu R&B s taneční hudbou a bylo to perfektní, vzpomeňme na Donnu Summer. Zdá se mi, že současní DJové se k tomu vracejí,“ zamýšlí se producent. Dnešní DJe prý pokládá za hudební hvězdy budoucnosti.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..