Pussy Riot představují nový klip. S kladivem proti Putinovi

O kontroverzní dívčí ruské neo-punkové kapele nebylo dlouho slyšet. O to důrazněji se teď hlásí o slovo. Důkazem toho je nový klip Like a Red Prison namířený proti lobbistům a prezidentu Putinovi.

FOTO: Pussy Riot
Pussy Riot Zdroj: youtube.com

Pussy Riot představily nové video na svém webu. Úvodu nové písně vévodí výrazná baskytara a bicí, poté v klipu jedna z členek mlátí kladivem do ventilu dálkového potrubí a následně dívky polévají plakáty s tvářemi prezidenta společnosti Rosněft Igora Sečina  a šéfa ruského Vyšetřovacího výboru Alexandera Bastrykina černou barvou znázorňující ropu.

Dle Pussy Riot okradli tito pánové společně s prezidentem Putinem ruský národ o několik miliard, které loni vynesl ruský ropný průmysl. Nový song nejspíš nebude kralovat současným žebříčkům hitparád, ale jistě se podařilo upozornit na daný problém, vyvolat skandál,  a o to šlo především.

Dvě členky Pussy Riot Naděžda Tolokonnikovová, která dle některých zdrojů část textu nové písně napsala, a Marija Aljochinová si momentálně odpykávají dvouletý trest za výtržnictví, kterého se dopustily v nejsvětějším ruském chrámu, když zde ve svém protestsongu kritizovaly prezidenta Putina.

Pussy Riot představují nový klip. S kladivem proti Putinovi
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*