Punkové legendy Ramones ožijí ve filmu. Ujme se ho vdova po kytaristovi

Ramones konečně ve filmu? Ano, je tomu tak. Linda Ramone, vdova po kytaristovi Johnym, svůj záměr potvrdila v jednom z rozhovorů, kde zároveň nastínila, koho by si v roli manžela představovala.

FOTO: Ramones
Z původní čtyřčlenné sestavy Ramones dnes žije už jen bubeník, FOTO: Godlis, Magnolia Pictures

Snímek o americké punk rockové kapele nemá zatím jasný námět. Základem by údajně mohl být buď vzestup Ramones ke slávě na konci sedmdesátých let anebo pohled Johnyho Ramonea, který by vycházel z jeho biografie Commando, jež vyšla loni. „Bylo by hezké udělat film o Ramones, jen prozatím nevím jak ho pojmout,“ přiznala Linda Ramone, manželka zesnulého kytaristy.

Každý by chtěl Johnnyho Deppa

Když došlo na otázku hereckého obsazení, odpověděla: „Každý by chtěl, aby ho hrál Johnny Depp, zejména díky jeho famózním výkonům a příjemnému vzhledu. Depp už nicméně nepatří k těm nejmladším a tak se pravděpodobně bude třeba porozhlédnou po někom novém – ideálně ve věku od dvaceti do třicíti let.“

Nešlo by přitom o první film, mapující historii Ramones. Již roku 2003 byl natočen dokumentární snímek End of the Century: The Story of the Ramones, jenž si vypůjčil název stejnojmenného alba skupiny z roku 1980. O amerických legendách punku tu mluví například Iggy Pop, Eddie Vedder z Pearl Jam nebo bývalý kytarista Red Hot Chilli Peppers John Frusciante.

Z původní čtyřčlenné sestavy zemřeli již tři protagonisté Ramones: kytarista Johnny Ramone, zpěvák Joey Ramone a basista Dee Dee Ramone. Bubeník Tommy (vlastním jménem Erdélyi Tamás – pozn. red.) se i navzdory pokročilému věku věnuje hudební produkci.

Všichni z členů proslulé kapely užívali coby pseudonym stejné příjmení, ačkoliv nebyli příbuzní.

Punkové legendy Ramones ožijí ve filmu. Ujme se ho vdova po kytaristovi
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*