Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Punkové legendy Ramones ožijí ve filmu. Ujme se ho vdova po kytaristovi

Redakce

Redakce

16. 3. 2013

Ramones konečně ve filmu? Ano, je tomu tak. Linda Ramone, vdova po kytaristovi Johnym, svůj záměr potvrdila v jednom z rozhovorů, kde zároveň nastínila, koho by si v roli manžela představovala.

FOTO: Ramones

Z původní čtyřčlenné sestavy Ramones dnes žije už jen bubeník, FOTO: Godlis, Magnolia Pictures

Snímek o americké punk rockové kapele nemá zatím jasný námět. Základem by údajně mohl být buď vzestup Ramones ke slávě na konci sedmdesátých let anebo pohled Johnyho Ramonea, který by vycházel z jeho biografie Commando, jež vyšla loni. „Bylo by hezké udělat film o Ramones, jen prozatím nevím jak ho pojmout,“ přiznala Linda Ramone, manželka zesnulého kytaristy.

Každý by chtěl Johnnyho Deppa

Když došlo na otázku hereckého obsazení, odpověděla: „Každý by chtěl, aby ho hrál Johnny Depp, zejména díky jeho famózním výkonům a příjemnému vzhledu. Depp už nicméně nepatří k těm nejmladším a tak se pravděpodobně bude třeba porozhlédnou po někom novém – ideálně ve věku od dvaceti do třicíti let.“

Nešlo by přitom o první film, mapující historii Ramones. Již roku 2003 byl natočen dokumentární snímek End of the Century: The Story of the Ramones, jenž si vypůjčil název stejnojmenného alba skupiny z roku 1980. O amerických legendách punku tu mluví například Iggy Pop, Eddie Vedder z Pearl Jam nebo bývalý kytarista Red Hot Chilli Peppers John Frusciante.

Z původní čtyřčlenné sestavy zemřeli již tři protagonisté Ramones: kytarista Johnny Ramone, zpěvák Joey Ramone a basista Dee Dee Ramone. Bubeník Tommy (vlastním jménem Erdélyi Tamás – pozn. red.) se i navzdory pokročilému věku věnuje hudební produkci.

Všichni z členů proslulé kapely užívali coby pseudonym stejné příjmení, ačkoliv nebyli příbuzní.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Punkové legendy Ramones ožijí ve filmu. Ujme se ho vdova po kytaristovi