Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Půlelf Thompson otevírá Likarijskou trilogii. Tematický týden s Vladimírem Šlechtou

Jan Nohovec

Jan Nohovec

10. 3. 2010

Vladimír Šlechta: Nejlepší den pro umíráníV roce 2005 u nás vyšla povídková sbírka Vladimíra Šlechty z Krvavého pohraničí, Nejlepší den. Na konec letošního března plánuje nakladatelství Brokilon nové, vylepšené, vydání sbírky, která bude otevírat tajemnou, Likarijskou, trilogii. O čem nový triptych bude?

obálka Vladimír Šlechta: Nejlepší den pro umírání

Thompson nemůže žít ani s lidmi, ani s elfy. Pro jedny je nenáviděným půlelfem, pro druhé zase opovrhovaným poločlověkem. Jeho domovem se teď stalo gobliní město Likario. Nechává se najímat jako žoldák, prozkoumává staré chrámy a hledá poklady, bojuje s orky i s prastarými stvůrami.

Tak zní část z anotace nové knihy Nejlepší den pro umírání. Jak jsem se zmínil v perexu, půjde o vylepšenou povídkovou sbírku Nejlepší den, která vyšla v roce 2005 u nakladatelství Straky na vrbě. Tentokrát k ní však přibude úvodní povídka Zimní zakázka, která původně vyšla v Drakobijcích. Hlavním tahákem pro všechny fanoušky Krvavého pohraničí však je fakt, že se bude jednat o povídky seřazené dle jejich fiktivního vnitřního datování.

Hlavním hrdinou sbírky se stane, jak už napovídá anotace, půlelf Thompson. Jak o něm sám autor říká, je to lhář, egoista a zábavný chlapík, jehož zábavnost vám může později i jít na nervy. Kdysi býval čestný, ochotný a přátelský, provozoval doktorskou praxi. Pak ale přišel pogrom ne-lidské rasy a všechno šlo do kytek. V průběhu vyprávění se Thompson obklopuje svou rodinou, která ho provází jeho osudem.

Povídkový obsah Nejlepšího dne pro umírání

  • Zimní zakázka
  • Největší záhada Orcigardu
  • Zkáza Thonnieriky
  • Prastarý nepřítel
  • Stříbrný roh

Nejlepší den pro umírání, jak zní název nové Šlechtovy knihy, bude úvodem k nové Likarijské trilogii. Autor ji důvěrně nazývá jako malou, neboť na rozdíl od Gordonovy země se bude soustředit hlavně na osudy jednotlivců a její náplní bude hlavně dobrodružství a sex. Po Nejlepším dnu pro umírání bude následovat román Likario, pojmenovaný podle gobliního města z Krvavého pohraničí. Svazek se původně měl jmenovat Nejhorší den a mělo jít o sbírku autorových autoparodických textů. Ta se ovšem rozrostla do plnohodnotného románu. Jako závěr trilogie se plánuje nové vydání povídkové sbírky Orcigard, pravděpodobně rozšířené o nové texty.

Na Topzinu jsme pro vás přichystali celý tematický týden s Vladimírem Šlechtou.

Články tematického týdne:

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Půlelf Thompson otevírá Likarijskou trilogii. Tematický týden s Vladimírem Šlechtou