Půl milionu kuliček, na kterých se dá klouzat. Užijte si je v Berlíně

FOTO: kulicky

Co může být lepší zábava než návštěva zábavné expozice v galerii? Možná jen stát se součástí expozice! Robert Bárta fotí lidi, kteří v kreacích procházejí přes půl milionu kuliček na podlaze.

Pražský rodák nasypal půlmilion malých bílých kuliček na podlahu galerie v Berlíně. Návštěvníky pak, pokud to zvládnou, nechává po záludných kuličkách procházet. Většina z nich se snaží kráčet pomalu a opatrně, ve skupinkách ale občas dochází k zajímavým kolizím, které jsou právě ve středu Bártova zájmu.

Robert Bárta je promyšleným uměním už v zahraničí známý. Kuličkovou výstavu s názvem Crossing Half a Million Stars hostí berlínská galerie Sherin Najjar; navštívit ji můžete až do 7. září letošního roku. Mezi Bártovy vynálezy patří třeba i zahradní stůl, do nějž lze zavěsit lahve piva. Prohlédněte si jej na jeho oficiálních stránkách.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*