Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Půjčka před výplatou. Jaké jsou její výhody a na co si dát pozor?

Komerční sdělení

Komerční sdělení

30. 11. 2018

Možná jste se už někdy dostali do situace, kdy jste nutně potřebovali určitý obnos peněz, ale do výplaty bylo ještě daleko. K rychlému a snadnému pokrytí nečekaných výdajů slouží půjčka před výplatou. Získané peníze můžete použít na zaplacení složenek, nákup základních potravin nebo úhradu nutných oprav v bytě.

Půjčka do výplaty vyřeší nutné výdaje

Půjčka před výplatou je tzv. mikropůjčkou, kterou je třeba zpravidla splatit do 1 měsíce. Nejvíce ji oceníte právě v době před výplatou, kdy řešíte nečekané výdaje a potřebujete narychlo sehnat částku v hodnotě několika stovek až tisíců korun. Spousta lidí se těchto typů půjček bojí, protože s nimi nemají žádné zkušenosti a nevěří nebankovním institucím. Povíme vám, jaké má půjčka do výplaty výhody a nevýhody a také jak si vybrat toho nejlepšího poskytovatele.

Výhody půjčky před výplatou

Mezi největší výhody patří bezpochyby rychlost vyřízení a relativně nízká pořizovací cena. Ta totiž většinou neobsahuje žádné přidané poplatky za sjednání. Nízké bývají u těchto typů půjček i úroky, takže riziko nadměrného přeplacení je minimální.

Nevýhody půjčky před výplatou

Půjčka do výplaty může mít i svá negativa. Patří sem hlavně výše půjčky, která je pro některé silně nedostačující. U většiny institucí si můžete půjčit maximálně 20 000 Kč. Pozor si dávejte na postihy plynoucí z porušení úvěrové smlouvy. Je velmi důležité si podmínky přečíst ještě před podepsáním smlouvy a následně dodržet termíny úhrady, na kterém jste se na počátku domluvili.

7 největších pozitiv půjčky od Cool Credit

  1. Půjčka je bez ručení.
  2. Má jednoduchý systém.
  3. Stačí vám jen občanský průkaz, bankovní účet a mobilní telefon.
  4. Vyplníte krátkou žádost o půjčku, potvrdíte smlouvu a nahrajete svou občanku.
  5. Můžete si půjčit až 20 000 Kč.
  6. Peníze získáte do 10 minut.
  7. Máte možnost odkladu finálního data splátkového kalendáře.

Jak si vybrat toho nejlepšího poskytovatele půjčky?

Půjčka do výplaty patří mezi služby, které poskytuje několik nebankovních institucí. Jejich podmínky a znění se liší v maličkostech, a proto je dobré si pořádně pročíst smlouvu ještě před jejím podepsáním a ujistit se, že půjčku stihnete splatit v očekávaném termínu. Termín splacení půjčky si naplánujte nejlépe na dobu, kdy vám zaměstnavatel pošle na účet další výplatu. V některých případech poskytovatel upraví za chodu splátkový kalendář a vyjde tak klientovi vstříc. Tímto způsobem funguje např. půjčka před výplatou Cool Credit. Pokud ale budete mít smůlu, sankce za nesplácení budou narůstat a vy můžete snadno skončit v exekučním řízení. A na co dalšího si dát pozor? Smlouva by neměla být příliš obsáhlá a nepřehledná. Pokud na takovou narazíte, raději si instituci řádně prověřte nebo se raději poohlédněte jinde.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Půjčka před výplatou. Jaké jsou její výhody a na co si dát pozor?