Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Public Enemy zavítají v říjnu do Prahy

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

15. 9. 2010

Formace Public Enemy, která se již od roku 1982 zařadila mezi nejvlivnější hip hopové skupiny, se chystá navštívit Prahu, kde 31. řijna od 20 hodin vystoupí na koncertu v klubu SaSaZu.

Public Enemy, Zdroj: archív

Public Enemy je kapela, která má miliony fanoušků, roztroušených různě po světe. Na svých 56 turné absolvovali více než 1 300 koncertů a navštívili přes 45 zemí. Hlavními osobnostmi jsou rapper Chuck D a určitě také nezapomenutelný Flavor Flav, který nosí komické brýle a obrovské hodiny na krku.

  • Vstupenky na pražský koncert Puclic Enemy můžete koupit za 550 korun zde.

Public Enemy se ve své tvorbě orientují například na politiku, ale také na kritiku sociálních problémů. Že v tom jsou úspěšní, dosvědčuje spousta ocenění. Za zmínku zajisté stojí New York Times, který v roce 1999 zařadil hudbu této americké skupiny na seznam 25 nejdůležitějších počinů 20. století. Také Kongresová knihovna ocenila význam hudby Public Enemy a jejich album Fear of a Black Planet zařadila na seznam 50 alb, které je dobré zachovat pro budoucí generace.

Za svou prozatímní hudební kariéru vydali několik alb. Debutové album Yo! Bum Rush the Show přišlo na svět v roce 1987, ovšem velký ohlas nepřineslo. O to větší radost měla kapela a také vzrůstající počet fanoušků z druhé desky It Takes a Nation of Millions to Hold Us Back, které se dostalo označení jako revoluční a kritika pozitivními komentáři nešetřila. Když se k tomuto úspěchu přičetly kontroverzní výroky členů kapely, nemohl se nikdo divit tomu, že se stali americkými celebritami. Další alba jejich pozici jen upevnili, stejně jako společná píseň Bring the Noisen s metalovou kapelou Anthrax.

Poté si Public Enemy dali na chvíli pauzu, aby se v roce 1998 zase vrátili a nyní mohou tuto kapelu vidět její příznivci i v České republice. Vstupenky na pražské představení jsou již nyní v prodeji za cenu 550 korun v sítí Ticketpro.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Public Enemy zavítají v říjnu do Prahy