Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Puberta se vrací! V podobě pražského koncertu The Offspring

Radek Kolínský

Radek Kolínský

7. 6. 2011

The Offspring zahájí v Praze své evropské turné. Konkrétně vystoupí 16. srpna na Výstavišti v Průmyslovém paláci.

Foto: The Offspring

Skupina The Offspring zavítá do Prahy, Zdroj: archiv

Tahle kalifornská divočina započala svou činnost již v roce 1984. Jako mnoho kapel, i tato vznikla na střední škole. Postupně v ní začali hrát hudebníci, kteří většinou již měli za sebou fungování v jiných hudebních projektech. Svou první a eponymní desku vydali u Thoma Wilsona, který byl rovněž manažerem kapel jako The Vandals nebo Dead Kennedys.

Druhé placky skupiny The Offspring Ignite se prodalo přes milión kopií. Začalo je poznávat víc a víc fanoušků, ale také vyhrávali hitparádu na MTV s hitem Come Out and Play. V tu dobu měli také turné po Evropě se svými souputníky NOFX a 19. června 1993 vůbec poprvé navštívili naše hlavní město.

Asi největší zlom téhle skupiny nastal o několik let později, v roce 1998. Vydali přelomovou a skvělou desku Americana, která obsahovala hity jako Pretty Fly (for a White Guy), Why Don’t You Get a Job či The Kids Aren’t Alright. Včetně desky toho nejlepšího s názvem Greatest Hits poté ještě vydali další čtyři alba. Poslední počin Rise and Fall, Rage and Grace  se k fanouškům dostal v létě 2008.

Hudba Offspringů se ani po dvou desítkách let hraní a koncertování nestala přežitkem. Je to perfektní punk rock, který jistě stojí za to vidět naživo. Dokazuje to již fakt, že počet lístků prodaných za první den na jejich pražský koncert přesáhl osm stovek. Koncert, který se odehraje 16. srpna v Průmyslovém paláci, bude jistě nadprůměrným zážitkem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Puberta se vrací! V podobě pražského koncertu The Offspring