Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Psychologie šperků: Co o vás prozradí váš oblíbený doplněk?

Jsou šperky vaším každodenním doplňkem? Nebo si je berete jen na zvláštní příležitosti? Ať je to jakkoliv, měla byste vědět, že to, jaké šperky nosíte, prozrazuje hodně i o vaší osobnosti.

Proč vlastně nosíme šperky?

Historie nošení šperků sahá přibližně 75 000 let nazpět. Jako první šperky naši předci nosili zvířecí zuby, kosti či peří. Jejich základním úkolem bylo pravděpodobně přilákat pozornost opačného pohlaví. A tak je to i nyní – člověk, který je ozdoben, přece zaujme víc. Je zajímavé, že části těla, na kterých nosíme šperky, jsou spojené se sexualitou – náhrdelníky například upozorňují na prsa a náušnice přitahují pozornost očí do erotogenní oblasti uší.

Kromě toho jsou šperky již odedávna nepochybně znakem bohatství a společenského postavení, případně příslušnosti člověka k určité skupině. Šperky jsou však také prostředkem sebevyjádření a vypovídají i hodně o vaší osobnosti. Můžete si vybrat šperk jemný nebo odvážný, barevný nebo nenápadný, drahý nebo levný. Každý symbol na šperku má však svůj smysl, který světu posílá nějakou zprávu – bez ohledu na to, zda tyto zprávy posíláte záměrně nebo ne.

Na velikosti záleží

Pokud ráda nosíte výrazné šperky jako velké náušnice, tlusté náhrdelníky nebo náramky, pravděpodobně jste velmi aktivní, společenská a temperamentní osoba. Vaše veselá osobnost přitahuje lidi jako magnet a vždy se kolem vás něco děje.

Tip od nás: Vyberte si šperk, který bude za vás mluvit, a nezapomeňte při tom využít mega slevy na šperky. Na kupónovém webu Vašekupóny.cz nyní najdete například izlato24 slevový kupón nebo Brilianty slevový kód, díky kterým určitě nějakou tu korunu ušetříte.

Klasická elegance

Možná patříte k těm ženám, které upřednostňují elegantní a jednoduché šperky. Klasický vkus upřednostňujete i v oblékání a designu nábytku. Jste klidná a vyrovnaná a určitě dáte přednost klidnému posezení v úzkém kruhu přátel před tancem v nočním klubu. Máte tradiční smýšlení a jste rodinně založená.

To nejlepší z nejlepšího

Vše, co nosíte, vybíráte s mimořádnou péčí. Nikdy se nerozhodnete pro druhou nejlepší volbu. Když si koupíte šperk, určitě to bude kousek, který splní vaše očekávání.

Životem procházíte plnou rychlostí. Stanovujete si náročné cíle a očekáváte, že se splní. Jste důvěryhodná a mnozí se na vás obracejí s prosbou o pomoc nebo radu.

Hlavní slovo má příroda

Pokud patříte k ženám, které nosí šperky z kamínků, semínek či plodů nebo recyklovaný materiál, určitě milujete přírodu. Máte radost z pohybu venku a víte, co se děje kolem vás. Máte ráda zemité barvy jako hnědou, béžovou, zelenou a modrou.

Hlavně, aby ladily

Nosíte šperky tak, aby spolu ladily? Vyberete si například soupravu zlatého náhrdelníku a náušnic. Nebo se ozdobíte stříbrným náramkem, který dokonale ladí s barvou vašich bot. Pak jste elegantní, zodpovědná a organizovaná. Jste vynikající hostitelka, výborná vypravěčka a lidé vás často vyhledávají s prosbou o radu.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Psychologie šperků: Co o vás prozradí váš oblíbený doplněk?