Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Psycho: Dopřejte si Hitchcockův film s živým hudebním doprovodem

Petr Bělecký

Petr Bělecký

1. 2. 2015

Máte rádi Hitchcocka? Pokud ano, neměli byste si nechat ujít unikátní zážitek, který se odehraje 19. února v pražském Obecním domě.

video
play-sharp-fill

Akce nazvaná Hitchock Live spojí, jak název napovídá, kinematografické umění Alfreda Hitchcocka, nekorunovaného krále napětí, ve filmu Psycho a atmosféru, vyprodukovanou živým symfonickým orchestrem. Strach, děs a napětí jednoho z nejslavnějších Hitchcockových snímků budete moci zažít na vlastní (husí) kůži.

Psycho by mělo být prvním z několika promítaných filmů se živou hudbou: „Původně jsme chtěli začít filmem Rebecca (Mrtvá a živá), protože je v něm ještě více muziky,“ upřesňuje situaci Peter Marček, jeden z organizátorů promítání „ale protože to není zase tak známý film, zvolili jsme Psycho.“

Psycho_(1960)_c

O samotnou hudbu se postará Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK, který nebyl pro tuto akci vybrán jen tak náhodou. Pod zkratkou FOK se skrývá Film-Opera-Koncert.

„Filmová hudba jim není cizí, ještě nikdy ale neodehráli takto živě celý film. Ve 30. letech nahrávali hudbu k většině českých filmů a letos slaví osmdesát let své existence, takže se vrací ke kořenům,“ vysvětluje Peter Mareček.

Unikátní promítání s živou hudbou se odehraje 19. února v Obecním domě. Vstupenky jsou v současné chvíli ještě stále k dispozici.

Psycho_(2015)_vizual

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Psycho: Dopřejte si Hitchcockův film s živým hudebním doprovodem