×
TOPZINE.cz

PSY vydá nový hit. Autor Gangnam Style by jím mohl zesměšňovat Araby

FOTO: PSY
Autor hitu Gangnam Style má nový singl Zdroj: Reprofoto youtube.com

Kontroverzní umělec a autor songu Gangnam Style PSY byl donucen změnit název svého nového singlu Assarabia. Pro příslušníky arabské menšiny by mohl znít až příliš urážlivě.

Autor hitu Gangnam Style by si novým trackem mohl nepříjemně zavařit. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Nový singl, který má brzy vyjít, by měl navazovat na již zmíněný hit Gangnam Style. Zpěvák už při letošním novoročním vystoupení avizoval, že by se chtěl s tvorbou posunout dále. „Neznamená to, že bych chtěl s Gangnam Stylem skončit, ale cítím, že je třeba fanoušky oslovit něčím novým,“ uvedl tehdy.

Že nemá Assarabia žádný urážlivý nebo rasový podtext obhajuje zpěvák tím, že v jihokorejském slangu je slovní spojení obecným označením pro vzrušení. Aby se proto případné mystifikaci vyhnul, rozhodl se název písně i část textů přepracovat tak, aby si je žádný z posluchačů nemohl vyložit nesprávně.

Jihokorejec se proslavil takřka přes noc videem k písni Gangnam Style, které k dnešnímu dni čítá téměř 1,5 miliardy shlédnutí a jež je zároveň i nejsledovanějším klipem v historii YouTube. Z pomyslného piedestalu tak sesadil videoklip Baby kanadského zpěváka Justina Biebera, který si přehrálo “pouhých” 850 milionů uživatelů.

Kromě zpěvu se PSY věnuje rapu, taneční choreografii, ale třeba i herectví.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..