Menu
TOPZINE.cz
Hudba

PSY vydá nový hit. Autor Gangnam Style by jím mohl zesměšňovat Araby

Kontroverzní umělec a autor songu Gangnam Style PSY byl donucen změnit název svého nového singlu Assarabia. Pro příslušníky arabské menšiny by mohl znít až příliš urážlivě.

FOTO: PSY

Autor hitu Gangnam Style by si novým trackem mohl nepříjemně zavařit. Zdroj: Reprofoto youtube.com

Nový singl, který má brzy vyjít, by měl navazovat na již zmíněný hit Gangnam Style. Zpěvák už při letošním novoročním vystoupení avizoval, že by se chtěl s tvorbou posunout dále. „Neznamená to, že bych chtěl s Gangnam Stylem skončit, ale cítím, že je třeba fanoušky oslovit něčím novým,“ uvedl tehdy.

Že nemá Assarabia žádný urážlivý nebo rasový podtext obhajuje zpěvák tím, že v jihokorejském slangu je slovní spojení obecným označením pro vzrušení. Aby se proto případné mystifikaci vyhnul, rozhodl se název písně i část textů přepracovat tak, aby si je žádný z posluchačů nemohl vyložit nesprávně.

Jihokorejec se proslavil takřka přes noc videem k písni Gangnam Style, které k dnešnímu dni čítá téměř 1,5 miliardy shlédnutí a jež je zároveň i nejsledovanějším klipem v historii YouTube. Z pomyslného piedestalu tak sesadil videoklip Baby kanadského zpěváka Justina Biebera, který si přehrálo „pouhých“ 850 milionů uživatelů.

Kromě zpěvu se PSY věnuje rapu, taneční choreografii, ale třeba i herectví.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PSY vydá nový hit. Autor Gangnam Style by jím mohl zesměšňovat Araby