Menu
TOPZINE.cz
Hudba

PSY: Konec Gangnam style? Pravděpodobně ne, ale chtělo by to změnu

Zdá se, že největší hudební hit roku 2012 Gangnam Style začíná být pasé. V jednom z rozhovorů to naznačil kontroverzní jihokorejský umělec PSY, pravděpodobně nejvýraznější ikona světové hudební scény.

psy-gangnam-style

PSY a jeho Gangnam Style se „přes noc“ staly fenoménem. Zdroj: youtube

„Píseň se stala moc populární, a to pak začnete mít obavy o její další životnost,“ tvrdí PSY, vlastním jménem Park Jae-sang. „Úspěch Gangnam Style mě sice velice těší, je však zapotřebí tuhle kapitolu pomalu začít uzavírat a zase postoupit o krůček vpřed.“

Světoznámý raper a tanečník však rozhodně nemá v plánu na svou nejúspěšnější hitovku, která jej proslavila zejména díky fenomenálnímu tanci s názvem Pony Dance, úplně zanevřít. „Stále se objevují nabídky na další vystoupení a já je s radostí přijímám. Už jsem se takhle podíval třeba do Paříže a v únoru hodlám zavítat i do Číny.“

V mezičase se PSY věnuje práci na novém singlu, který by měl být, na rozdíl od toho předchozího, zpíván v angličtině. Obdobný úspěch prý neočekává, přesto však shledává momentální tvůrčí vytížení jako nesmírně osvěžující.

Jihokorejský raper a tanečník má na svém kontě již 11 alb. Doslova přes noc jej proslavil videoklip k singlu Gangnam Style, který za bezmála tři měsíce získal přes dvě stě milionů shlédnutí, čímž ve sledovanosti předběhl americké duo LMFAO nebo britskou zpěvačku Adele.

K dnešnímu dni je video s více než miliardou shlédnutí nejsledovanějším klipem v historii Youtube. PSY tak pokořil i videoklip k songu Baby od Justina Biebera, který donedávna toto prvenství držel s osmi sty miliony shlédnutí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

PSY: Konec Gangnam style? Pravděpodobně ne, ale chtělo by to změnu