Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pryč s nudou! Pořiďte si zábavný a crazy flash disk alias „flešku“

FOTO: Flash disk ve formě kačenkyPočítačový trh si podmanily zábavné a crazy USB flash disky, které překvapují a těší. „Flešky“ doteď nudných a stálých tvarů jsou pasé, nyní nastupují nové v podobě nejen zvířátek, dortíčků, hamburgerů, ovoce, hudebních nástrojů či karabin. I technika začala jít s módou!

FOTO: Flash disk ve formě kačenky

Zdroj: noveltyflashdrives.com

 

Flash disky jsou nedílnou součástí dnešního života pro mnohé z nás. Já si svůj život bez flashky neumím představit, kam bych ta kvanta dat, co potřebuji jak pro práci, tak pro svou potřebu, dávala. No, těžké si představit život bez nich, i když donedávna tomu tak nebylo.

Potřeba flešek (úesbéček) a ostatních disků nebyla až tak velká. Kdysi dávno si lidé dokonce své poznámky a důležité dokumenty psávali na papír. A archivace probíhala formou šanonů a složek. Skoro až neuvěřitelné, že? Dnes je však moderní doba techniky a svět si žádá stále další a další pokroky.

FOTO: Flash disk ve formě želvičky

Zdroj: blogspot.com

Nejdříve se dostaly na trh klasické flešky tak, jak je všichni známe. Plastové a hranatých tvarů, většinou jednobarevná s velikostí pár MB. Poté nastoupila generace zakulacených, též z plastu, ale s větší kapacitou, která se pohybovala řádově ve stovkách MB. Nyní máme na výběr mnoho různých velikostí od 1 GB do desítek GB.

Postupem času se zvyšovala i rychlost a přešlo se ze zastaralého USB 1.0 přes 1.1 až do dnešního 2.0, což vedlo především ke zvýšení rychlosti a kvality přenosu. A co se týče tvarů, výrobci již nezůstali u klasických kulatých či hranatých, ale zaměřili se na lákavou estetičnost výrobku.

FOTO: USB Flash disk ve formě jídla

Zdroj: break4fun.zarke.net

Takže když si zítra zajdete do obchodu s elektronikou, tak potkáte flešky různých zajímavých tvarů, třeba kytary, prasátka, pizzy, melounu, aut či zapalovačů. Dokonce existují i flash disky, které voní! Voňavý kryt flešky vám tak přinese aroma třeba po jahodě, mátě, limetce či pomeranči. Zkuste tomu odolat!

USB Flash disk jako plyšovy hroch

Zdroj: gizmodo.com

 

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pryč s nudou! Pořiďte si zábavný a crazy flash disk alias „flešku“