Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Pryč s konzervatizmem! Ručníkový podvečer, Krchovský a Karel Adamus

Redakce

Redakce

23. 5. 2010

! AKTUALIZUJEME! Tento týden nabízí několik zajímavých akcí týkajících se literatury. Abychom nepropadli panice, přichystalo nakladatelství Argo Ručníkový podvečer. Neobvyklý zážitek čeká i na návštěvníky ostravského Domu umění, kde bude ve středu číst Karel Adamus. A v Brně se ten samý den můžete setkat s J. H. Krchovským. Nudit se tento týden tedy určitě nebudete!

Ilustrační foto Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Nakladatelství Argo vyzývá: Nepropadejte panice a přijďte 25. května do pražské kavárny Vesmírna (Ve Smečkách 5) na Ručníkový podvečer! Při této příležitosti bude pokřtěn šestý díl Stopařova průvodce Galaxií s názvem A ještě něco…, jehož autorem je Eoin Colfer. Ukázky z knihy přečte Vojtěch Dyk, „paralaktický cloumák“ namíchá překladatel Vítek Penkala, to vše hudebně doprovodí skupina Herky. Začátek v 17. hodin, každý účastník obdrží „adamovský dárek“.

Umění na Moravě

Do Domu umění v Ostravě si můžete přijít ve středu 26. května poslechnout autorské čtení básníka a výtvarníka Karla Adamuse. Tento v Třinci žijící básník se věnuje tzv. vizuální poezii. Čtení začíná v 16. hodin.

J. H. Krchovský Zdroj: archív nakladatelství Host

U příležitosti vydání dalšího, rozšířeného vydání básní J. H. Krchovského, které právě vychází v nakladatelství Host, se 26. května koná básníkovo autorské čtení. Recitaci jednoho z nejvýraznějších českých básníků druhé poloviny 20. století si můžete přijít poslechnout do Literární kavárny a knihkupectví Academia v Brně (náměstí Svobody 13). Začátek v 17. hodin.

A ještě jednou Praha

Ve čtvrtek 27. května proběhne další pravidelné setkání kulturního magazínu TOTEM – tentokrát v Prostoru Underground. Přijďte si vychutnat hudebně-literární večer v podání spisovatele Petra Pazdera Payne a skvělé akordeonistky Terezie Pálkové. Těšit se můžete na čtení autorských děl nebo na výstavu maleb Věry Orzághové. Začátek v 19. hodin.

25. 5., 17.00   Ručníkový podvečer, Praha
26. 5., 16.00   Karel Adamus (autorské čtení), Ostrava
26.5., 17.00   J. H. Krchovský (autorské čtení), Brno
27.5., 19.00   TOTEM v Prostoru Underground, Praha

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pryč s konzervatizmem! Ručníkový podvečer, Krchovský a Karel Adamus