Menu
TOPZINE.cz
Hudba

První večer s Česko Slovensko má talent: Šílený Ota, šílený zpěv a šíleně skutečné iluze

Petra Duhajská

Petra Duhajská

30. 8. 2010

FOTO: Moderátoři Česko Slovensko má talentTěžko říct, z kolika různých důvodů si mohli diváci v neděli večer vybrat televizi Prima nebo JOJ a jejich show Česko Slovensko má talent. Někteří se možná opravdu těšili. Někoho přemohla zvědavost. A někdo byl možná jen líný přepnout jinam. Co jim nabídl první vysílací večer soutěže, jejíž národní mutace už oběhly téměř celý svět?

FOTO: Moderátoři Česko Slovensko má talent

Moderátorské duo zjevně inspirované britskými kolegy Antem a Decem, Zdroj: TV Prima

Už během prvních minut se ukázalo, jaké jsou role jednotlivých porotců. Lucie Bílá zastupuje něžné pohlaví, čímž se většinou řídí i její hodnocení. Spíš chválí, povzbuzuje a nebojí se dát najevo své nadšení. Jan Kraus zatím hlavně ironicky glosuje. A tak je za toho zlého slovenský producent Jaro Slávik. Nejvíce kritizuje a o použití červeného knoflíku v mnoha případech dlouze nepřemýšlí.

Nelítostný klakson

S krutými červenými mačkátky už se diváci ČSMT mohli seznámit při záznamech toho nejlepšího a nejhoršího z pořadu Britain’s Got Talent. Každý porotce má své, a pokud se ho rozhodnou využít všichni tři, soutěžící musí své vystoupení ukončit. Tyto červené klaksonky nás budou provázet celou soutěží, jejich zvuk si v Británii občas vyslechli i finalisté.

FOTO: Publikum Česko Slovensko má talent

Diváci v sále o sobě dávají vědět

První sestřih castingů začal i skončil pěveckým vystoupením, možná symbolicky. Jak první vystupující, čtrnáctiletá Tereza Mašková z Třince, tak závěrečný duet v podání sester Winklerových si získal porotu i diváky v sále. Mezitím jsme ovšem měli možnost vyslechnout i řadu nepříliš zdařilých pokusů o zpěv. V takových případech publikum dávalo svůj názor dost jasně a hlasitě znát.

Talenty všeho druhu

ČSMT ale není jen pěveckou soutěží. To dokázal Šílený Ota se svým skokem na zeď, Lucie Smolíková a její psí taneční partner Angel, bubenická skupina Neopercusso, několik tanečních seskupení, kouzelník Dušan, nepříliš úspěšný krotitel zvířat pan Joo i šílený iluzionista. Aleš Pokorný po svém hrozivě vypadajícím vystoupení sice nakonec odešel s nepořízenou, ale aspoň se mu povedlo vyvolat první pořádnou bouři nerozhodnosti. Jak mezi diváky, tak v hlavě Lucie Bílé. Ta si svým NE nebyla zpětně vůbec jistá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První večer s Česko Slovensko má talent: Šílený Ota, šílený zpěv a šíleně skutečné iluze