Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

První třída nebo vysoká škola? Všichni potřebují školní potřeby

Redakce

Redakce

11. 8. 2010

Prázdniny sice ještě zdaleka nekončí, přesto už je na čase přemýšlet nad přípravami na nastávající školní rok. Ať už žáci základní školy, nebo studenti střední či vysoké školy, všichni potřebují k učení řádné školní pomůcky. Přinášíme vám pár nápadů, jaké vybavení pro letošní rok zvolit a být tak prostřednictvím školních potřeb o něco veselejší.

Školní potřeby, Zdroj: pictures.com

Máte ve svém okolí prvňáčka? Proč ho nepotěšit školním batohem s jeho oblíbenou pohádkovou postavičkou. Batohy s Krtečkem, Mickey Mousem nebo dvojicí Pat a Mat seženete už za 600 korun.

Za stejnou cenu koupíte i batohy pro studenty středních a vysokých škol. Ty však nejsou ozdobeny pohádkovými postavami, ale jsou vyvedeny v zajímavých barevných kombinacích. Mají také více kapes a dají se většinou využít i pro mimoškolní aktivity.

K aktovce s Mickey Mousem samozřejmě patří i penál s Mickey Mousem. Na trhu se prodává celá řada penálů, jedno- i dvoupatrových, průměrně za cenu okolo 150 korun. Starší studenti dají přednost elegantnějším pouzdrům na tužky, které bývají až o polovinu levnější.

A aby studenti měli kam a jak zaznamenat poznámky, nesmí v batohu chybět sešity a psací potřeby. Klasické sešity se prodávají za cenu 10 až 20 kaček. Chcete-li ale něco veselejšího, sáhněte po motivech květin, ovoce, zvířat či filmových postav, jejichž cena se pohybuje okolo 30 korun, záleží na počtu listů v sešitě.

K sešitům je vhodné pořídit i desky, pro zachování pořádku v tašce. Vybírat můžete z nepřeberného množství motivů a cen, od nejlevnějších za 25 korun až po nejdražší za 150 korun.

Ceny psacích potřeb jsou podobné jako ceny sešitů. Na trhu však existují kvalitnější výrobky. Například pero značky Parker seženete za cenu od 250 korun výše. Připlatit si je žádoucí, protože tyto psací potřeby mají daleko delší životnost než pera za pár korun.

Začátek školního roku si většina studentů přeje co nejvíce oddálit, ale díky nově pořízenému vybavení bude start možná o něco příjemnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První třída nebo vysoká škola? Všichni potřebují školní potřeby