Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

První středa v měsíci je mrtvá, upřímnou soustrast

Redakce

Redakce

30. 9. 2010

S novou vládou nové a hlavně větší úspory ve všech odvětvích. Díky snížení finančního příspěvku na kulturu a umění se můžeme od 1. října 2010 rozloučit s první středou v měsíci, kdy jsme mohli zdarma obdivovat umělecké skvosty Národní galerie v Praze.

Někdo na to prostě nemá

Musím bohužel říci, že do umění se nikdy v tomto státě nedávalo dost peněz. A teď už člověk nebude mít ani možnost si jednou měsíčně umění užít. Upřímně, nejsme národ, kde by se velké procento lidí zajímalo o uměleckou scénu, a dost pochybuji, že šetřílkové jako my dají byť i jednou za měsíc peníze za vstupné. Takže nejspíš zůstaneme národ neznalý umění, protože je pravdou, že někdo na to prostě nemá.

A co studenti?

Opravdu nevím co například my, studenti, budeme dělat. Peněz tolik není a mně přijde jako velká ironie, že například budoucí historici umění, jako jsem já, mají studovat díla v knihách, jelikož možná nemají na to platit vstup. A rozhodně se zatím nechystá žádná akce, která by tuto situaci mohla zlepšit.

Další změny

Kromě zrušení první středy v měsíci nás také čeká jiná výše vstupného. Ve Veletržním paláci zaplatíte jako student i při sníženém vstupném sto dvacet korun. Dále se také ruší úlevy na vstupném po čtvrté hodině odpoledne. To se asi lidé nepohrnou a Národní galerie rozhodně nebude praskat ve švech. Vždyť například Klášter sv. Anežky České navštíví denně maximálně deset lidí.

Vzpomínejme tedy v dobrém na první středy v měsíci strávené v galerii, zřejmě už se nevrátí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První středa v měsíci je mrtvá, upřímnou soustrast