První série Hannibalovy choutky neuspokojila. Prostírá na druhou řadu

FOTO: Hannibal
Hannibal si rád pohrává s kořistí. Zdroj: NBC

SPT Networks  má zájem o pokračování  seriálu Hannibal a objednal již dalších 13 dílů. První řada je u konce, ale mnoho otázek zůstává. Ví Will o Hannibalově podivném apetitu?

FOTO: Hannibal
Potvrzeno: Hannibal má mnoho společného s rozparovačem. Zdroj: NBC

Seriál byl spuštěn na televizním kanálu SPT na začátku dubna ve více než osmdesáti zemích. Jak se vyjádřila ředitelka a produkční SPT Networks: „Hannibal ovládl diváky v každém koutě světa. Uvedením tohoto dramatického seriálu vlastní produkce, televize splnila předsevzetí nabízet svým divákům exkluzivní zážitkové pořady, vytvořené výhradně pro jejich zábavu.“

Scenárista Bryan Fuller sice vycházel ze slavného románu Thomase Harrise, jenž vypráví o Dr. Hannibalovi Lecterovi, ale příběh vrací časem zpět k prvotnímu seznámení dvou hlavních postav.

I když Thomas Harris nikdy nepověděl, kde našel inspiraci ke svému dílu, říká se, že první hostiny Hannibala byly založené na skutečných vraždách. Příběhy scenáristy Bryana jsou sice fiktivní, ale na přitažlivosti tohoto tématu to nic nemění, neboť případy kanibalismu čas od času na povrch vyplují:

Issei  Sagawa si chodí po světě v Japonsku i poté, co zastřelil roku 1981 v Paříži svou spolužačku a následně ji ve dvou dnech snědl.

Alex Kinuya se doznal k zabití muže, jehož tělo nejdříve naporcoval a nato si pochutnal na jeho mozku a srdci.

V roce 2001 našel Armin Meiwes svou oběť přes inzerát, ve kterém nezatajil své důvody. I přesto našel spřízněnou duši, která mu odpověděla. Brutální vraždu natočil.

FOTO: Jack a Will - Hannibal
Dr. Lecter se s potěšením dívá, jak se jeho figurky hýbají. Zdroj: NBC

O zastoupení hlavních postav se postarali Hugh Dancy (v roli Willa Grahama, psychologa FBI), Mads Mikkelsen (v roli Dr. Hannibala Lectera) a Laurence Fishburne (v roli Jacka Crawforda, šéfa policie). Odstartování druhé dávky dílů se dočkáme v příštím roce.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Maryana Savchyn
Autorka je redaktorkou rubriky Film na magazínu TOPZINE.cz. Vystudovala bakaláře na Fakultě podnikohospodářské na VŠE a nyní pokračuje v magisterském studiu. Mezi její záliby patří četba a sbírání animovaných filmů.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*