Menu
TOPZINE.cz
Hudba

První semifinálový večer Česko Slovenské SuperStar: Dvanáct dívek bojuje o postup

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

19. 3. 2011

foto ČS SuperStar!Fotogalerie!Polovina všech semifinalistů, tedy dvanáct z nich, se dnes snaží vyzpívat si přízeň diváků, kteří poprvé svými SMS rozhodnou, kdo vypadne a kdo bude v soutěži pokračovat.

foto ČS SuperStar

Porota Československé SuperStar, Foto: Karel Slabý, Topzine.cz

Dnes se v prvním živém boji rve něžnější polovina všech semifinalistů. Pražská Incheba Arena je svědkem další části letošní Československé SuperStar. Porota je opět ve stejném složení: Palo Habera, Helena Zeťová, Rytmus a Gábina Osvaldová. Rozhodovat o postupu ovšem již nebudou.

Prapodivný nástup

20:07 – Hned na začátku jsme mohli poznat trapnost moderátorské dvojice. Scénárista pořadu asi dnes nemá svůj den. Dvanáct, více či méně, krásných dívek se nám představilo při songu Lady Gaga, Bad Romance. Některé taneční kreace mohly vypadat o moc lépe, kdyby byla kamera, která dívky snímala, v lepším postavení. Bylo hodně divné vidět polovinu hlavy jedné ze soutěžících, která se kroutila za jinou.

Dnes soutěží:

Alexandra Vokáliková, Celeste Buckingham, Aneta Salačová, Simona Fecková, Monika Povýšilová, Sára Milfajtová, Gabriela Gunčíková, Jana Karasová, Klaudia Pappová, Alžběta Kolečkářová, Dorota Dragulová, Petra Huliaková

Nezávidím rodičům, kteří platí kredit svým ratolestem. Třináct korun za jeden hlas je v dnešní době celkem velká částka.

20:21 – Gabriela Gunčíková začala svůj večer několika slovy, kdy vypadala jako na tripu. Její medailonek by možná vyzněl lépe takto: „Mým revírem je dálnice…,“ bylo by to vtipnější a ne tak marné. Sedmnáctiletá Gábina zpívala jeden z osmdesátkových hitů. Nebylo to zas tak strašné, jako předchozí představení se. I porota uznala její kvality.

20:30 – Další kráskou je Jana Karasová. Krásná byla, než se představila v medailonku číslo dvě. „Lidi by si mne mohli pamatovat kvůli rovnátkům,“ zajímavá pomůcka. Upoutávky soutěžících Nova zrovna moc nezvládla. Alicia Keys a New York. To si Jana vybrala jako svou píseň. Nedokážu se zbavit dojmu, že té holce absolutně nerozumím, šišlá. Zeťová jako první uznala, že nebyla tak dobrá, jako Gabriela Gunčíková. Také Rytmus řekl, že Alicia Keys má stoprocentní hlas, ona jen osmiprocentní. Nezbývá, než souhlasit.

20:47 – Klaudia Pappová ráda nakupuje topánky. Poznávací znamení je údajně mezera mezi zuby. Mohla říct i pihy na prsou, které v obrovském výstřihu byly nepřehlédnutelné. To se ale dnes nehodnotí, takže se zaměříme na zpěv písně od Christiny Aguilery. Projev nebyl vůbec zlý, což uznala i Helena Zeťová. Faktem je, že gesta, která Klaudia předváděla, vypadala komicky. I podle Pala Habery. Gábině Osvaldové se to naopak moc líbilo. Proti gustu…

20:54 – Slovenka Petra Huliaková nemá ráda, když někdo mlaská, a miluje adrenalinové sporty. Nebála se ani sprostého slova, které dokonce nebylo cenzurováno. Dnes Petra pěla ve svém rodném jazyce singl od Beaty Dubasové. Oblečená do šatů, které byly v pase uškrceny extravagantním opaskem, připomínajícím spíše pás pro mistra těžké váhy v boxu, který jí ovšem k podání dobrého výkonu tolik nevadil. Můj názor potvrdil i Palo Habera, i když neopomenul občasné výpadky. Rytmus měl opačný názor, nelíbilo se mu to. Údajně se hodně nudil.

Petra Huliaková

Petra Huliaková, Zdroj: TV Nova

21:05 – Sára Milfajtová má ráda ticho, jak paradoxní. Další zpěv písničky od Alicie Keys, tentokráte No One. Odvážný výběr. I kvůli tomu, že No One většina českých i slovenských diváků a posluchačů zná. Vizáží připomíná Sára spíše Alanis Morissette, ale to jí vůbec nevadí. Začátek písně byl velmi dobrý, ovšem hloubky Sára moc nezvládá. „Vyzvednul bych práci s kamerou,“ řekl při svém hodnocení Rytmus. „Slečna Sára je dentistův sen“, dodala ještě Gábina Osvaldová, které se též Sára líbila.

21:20 – Jako šestá vystoupila Simona Fecková, která svou vizitku proskákala. Píseň od Miley Cyrus nebyla dobrou volbou, Simona by měla pilovat výslovnost angličtiny. Možná by měla začít přemýšlet o slovenské Hannah Montana, než se vrhne do zpěvu. Jenže porota je dnes usměvavá a rozdává pozitivní hodnocení skoro všem. Hlas ale špatný Simona nemá, o tom žádná.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_cesko-slovenska-superstar_incheba_19-3-2011/]

21:28 – Další nemocnou zpěvačkou byla Monika Povýšilová. Olomoučanda, která se bojí holubů, těch létacích, si vzala na pódium jazzovou skladbu Etty James, kterou zazpívala bravurně. Za pravdu mi dal i Habera, který se ptal, jestli ještě může v soutěži zazpívat něco lepšího než dnes.

21:38 – Dorota Dragulová zaujala prazvláštní halenkou s baletní sukní. Také ve svém představení se měla tričko, které je šité pro osmileté děti. Whitney Houston byla tou, kterou si Dorota vybrala. To byla jedna z nejhorších věcí, kterou jsme měli možnost slyšet. Palo Habera má stejný názor, stejně jako zbytek poroty. „Byla to dobrá dětská besídka,“ dodal Palo.

21:55 – Aneta Salačová z Kladna je další sympaťandou, která má ráda tetování, ale intimní tetování neukázala, škoda. První českou skladbou byla Leona Machálková a její Zatmění. Hned od začátku byla radost jí slyšet. Pro Rytmuse to byl staromódní zpěv: „Jsi pro mě neosobnost,“ ještě dodal. Osvaldová měla stejný názor. Mně to přišlo lepší, než od Leony, nesouhlasím ani v nejmenším s porotou.

22:03 – Spíše rosničkou by mohla být Alexandra Vokáliková, která se usmívala do kamery jako opojena marihuanou. Tiffany Evans byla tou šťastnou, možná nešťastnou, kterou si Alexandra vybrala pro své vystoupení. Nijak nevyčnívala z průměru. Podle Osvaldové má ale Saša sexy chraplák. Habera a Rytmus měli ale opačné názory. Rytmus by ve svém vydavatelství její desku prý nikdy nevydal.

22:22 – Uvedli jí jako strašně dobrou – Celeste Buckingham. Švýcarka, která má slovenské občanství, neumí slovensky ani mluvit. Slovo jebo asi ve slovníku naši sousedé nemají. Patnáctiletá Celeste zazpívala Unfaithul od Rihanny. Tedy, snažila se zazpívat. Nepovedlo se to. Rytmus výkon přirovnal k dětskému karaoke.

22:33 – Naposledy, ale rozhodně ne poslední, vystoupila Alžběta Kolečkářová. Normální holka z Napajedel doma poslouchá a nebere drogy. Důležité sdělení. Píseň, kterou si vybrala Alžběta, byla Bad Day od Daniela Powtera. Tohle byl zpěv s přívlastkem De Luxe. Daniel Powter už jistě hledá telefonní číslo na Alžbětu, aby s ní zazpíval na společném koncertu. Toto je můj odtajněný tip na vítěze letošní SuperStar. „Možná jsi dnes byla nejlepší,“ uznal kvalitu Palo Habera. „Dámy a pánové, takto má vypadat někdo, kdo snědl zpěv,“ překvapil i Rytmus.

Celé dnešní semifinále provázela hromada vtipů nevtipů. Nejvtipnější byla hláška Rytmuse po vystoupení Alexandry Vokálikové: „Moje máma chodila s Tiffany Evans na ryby,“ pronesl. Další vtipnou věcí byla už jen přestávková ukázka na seriál Comeback. Pokud zítra alespoň polovina kluků zazpívá tak, jako Alžběta, máme se na co těšit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První semifinálový večer Česko Slovenské SuperStar: Dvanáct dívek bojuje o postup