Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

První ročník ANEMIC festivalu představuje nezávislý film

Redakce

Redakce

2. 11. 2010

Zajímá vás nezávislá filmová produkce? Současné české i zahraniční umění nových médií? V tom případě si nenechejte si ujít první ročník festivalu ANEMIC probíhajícího v Praze od 4. do 16. listopadu.

První ročník festivalu nezávislého filmu a umění nových médií Zdroj: ANEMIC festival

ANEMIC festival je rozdělen na celkem tři části: projekce v kině Ponrepo, výstavu umění nových médií s názvem Immerse Me v galerii Akademie výtvarných umění a promítání či audiovizuální performance na různých veřejných místech ve městě pod názvem NO STANDARTS.

Organizátoři z neziskového sdružení M77 pod vedením v Praze žijícího francouzského filmaře Kristofa Slussareffa, uvažovali původně pouze o přehlídce videoartu. Koncept se během příprav rozrostl a nakonec zahrnuje veškeré umění nových médií a snaží se nedbat příliš na hranice jednotlivých žánrů. Hlavní je dialog mezi umělci a diváky.

Dalším cílem festivalu je podpora nezávislých umělců na poli nových médií v České republice, jejich propagace v zahraničí a spolupráce se zavedenými zahraničními festivaly.  V programu se proto objeví ozvěny právě probíhající přehlídky Les Instants Vidéo v Marseille a Mezinárodního festivalu krátkého filmu v Hamburku.

V programu se objeví například snímek Urs mladého německého režiséra Moritze Mayerhofera, který letos vyhrál například cenu za nejlepší krátký animovaný film na mezinárodním festivalu v Santa Barbaře.

The YouTube ID of qhpmfHdDiU is invalid.

První projekce v kině Ponrepo proběhne ve čtvrtek 4. listopadu od 20:00 a bude jí předcházet audiovizuální performance. Vernisáž výstavy Immerse Me je naplánovaná na úterý 9. listopadu stejně jako promítání NO STANDARTS  v Bio OKO. Vstupné do kina Ponrepo bude 60 Kč, pro studenty poloviční. Další akce jsou zdarma.

YouTube Embed: No video/playlist ID has been supplied

hceDBPOxYOk[/youtube

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První ročník ANEMIC festivalu představuje nezávislý film