První klopýtnutí českého týmu, Česko podlehlo Rusku 2:4

Redakce

Redakce

22. 2. 2010

jaromir jagrČeští hokejisté poprvé poznali hořkost porážky, když nestačili v posledním zápase ve skupině na Rusy. Zkomplikovali si tak postup do čtvrtfinále a budou muset hrát osmifinálový zápas. Rusko si naopak vítězstvím zajistilo prvenství ve skupině B, tím pádem i účast ve čtvrtfinále.

Jágr se stal smutným hrdinou utkání. Právě když seděl na trestné lavici, otevřeli Rusové skóre. Z úhlu se trefil Malkin, 1:0 pro Rusko. Ve 20. minutě stihl ještě zareagovat Plekanec, jenž využil dvojnásobnou přesilovku a srovnal tak na 1:1.

Druhou třetinu Rusové vyhráli, když jediný gól vstřelil v 35. minutě Kozlov. O minutu později měl český výběr velkou šanci vyrovnat. Podařilo se mu dotlačit puk za brankovou čáru, zřejmě ale až po odpískání, takže gól nebyl uznán. Soupeř si vypracoval i řadu dalších slibných šancí, další branky však padaly až ve třetí třetině.

Pří třetím ruském gólu byl v hlavní roli opět Jágr. Ovečkin jej obral tvrdě o puk a z následného protiútoku skóroval Malkin. Češi ke konci předvedli několik hezkých akcí, v 55. minutě jsme dokázali snížit zásluhou Michálka. To bylo však ze strany českého týmu vše, poslední slovo mělo Rusko. Při power play jsme inkasovali počtvrté, když se trefil Dacjuk.

Češi se v předkole potkají s týmem Lotyšska. Přímou účast ve čtvrtfinále si kromě Ruska zajistili Američané, Švédsko a Finsko.

V předkole se potkají tyto dvojice:
Česko – Lotyšsko
Kanada – Německo
Slovensko – Norsko
Švýcarsko – Bělorusko

Česko – Rusko 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 20. Plekanec (Eliáš, T. Kaberle), 55. M. Michálek (Židlický, Blaťák) – 16. Malkin (Dacjuk, Ovečkin), 35. Kozlov (Radulov, S. Fjodorov), 42. Malkin (Sjomin, Tjutin), 60. Dacjuk (Malkin, Ovečkin).
Rozhodčí: O´Halloran, Pellerin – Morin (všichni Kan.), Feola (USA).
Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1.

Česko: Vokoun – Polák, Hejda, Z. Michálek, T. Kaberle, Židlický, Kuba, Blaťák, Kubina – Havlát, Plekanec, Eliáš – Jágr, Červenka, Čajánek – Erat, Krejčí, Fleischmann – M. Michálek, Vašíček, Rolinek. Trenéři: Vladimír Růžička, Josef Jandač a Ondřej Weissmann.

Rusko: Nabokov – Gončar, Tjutin, Kornějev, Grebeškov, I. Nikulin, A. Markov, Volčenkov, Kalinin – Sjomin, Malkin, Ovečkin – Afinogenov, Dacjuk, Kovalčuk – Morozov, Zinovjev, Zaripov – Radulov, S. Fjodorov, Kozlov. Trenér: Vjačeslav Bykov.