Menu
TOPZINE.cz
Hudba

První den na Rock for People sbírali náctiletí kelímky

První den Rock for People je za námi, atmosféra graduje a zřejmě v následujících dnech ještě bude. Byli na programu známí UDG, Wohnouti, Cocotte Minute nebo Mňága a Žďorp. Hlavní hvězdou prvního dne Rock for People se stali Arctic Monkeys. V obecenstvu se na jejich hudbu sešly stovky lidí a byly za to odměněny velmi vydařeným open air koncertem. Světla, zvuk či kouřové efekty naladily posluchače tak, že britské seskupení muselo své vystoupení prodloužit o několik dalších kousků ze svého bohatého repertoáru.

Na stage České spořitelny v sobotu kralovali Chinaski, kteří si na pódiu rychle zvykli. Zahráli

většinu svých rádiových hitů, jako jsou Klára, Vedoucí, Zadarmo nebo 1. Signální, a k velké radosti některých starších posluchačů předvedli i song Punčocháče z jejich úplně prvního alba. Tato proslulá tuzemská skupina na festivalu Rock for People dokonce natáčela videoklip ke své nové písničce.

Při hudbě Meky Žbirky nezůstalo suché snad ani jedno oko. Na tento festival v Hradci dorazila speciálně kvůli hitu Čo bolí, to prebolí zpěvačka Martha, a svým jemným hlasem Mekyho příjemně doplnila. Žbirkovy romantické melodie zajímavě kontrastovaly s Visacím zámkem, kteří vystoupili na zastřešeném pódiu Filter stage. Jejich Známka punku zněla v uších fanoušků ještě dlouho po koncertu.

V areálu se více a více rozmnožovali sběrači kelímků. Za jeden plastový kelímek od piva Gambrinus dostanou padesát haléřů. Honza z Prahy (16) sbíral ostošest. „Za takový sloupeček si vydělám tak na dvě piva, což se mi opravdu vyplatí,“ směje se. To dokazuje, že zletilost účastníků se při nalévání alkoholických nápojů příliš neřeší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První den na Rock for People sbírali náctiletí kelímky