Menu
TOPZINE.cz
Hudba

První den Colours of Ostrava: laťka nasazena vysoko!

Redakce

Redakce

10. 7. 2009

Colours of Ostrava je opravdu velmi specifickým festivalem. Kde jinde by si organizátoři dovolili den ve znamení vážné hudby? Michael Nyman Band a Tatabojs & Ahn Trio byli dnešními největšími lákadly a nutno říci, že byli zvoleni velmi dobře. Jmenovaní sklidili od vnímavých diváků bouřlivé a obdivné ovace.

Již osmý ročník odstartovala ukrajinsko-estonská kapela Svjata Vatra, pohybující se na pomezí lidové hudby, rocku a jazzu. Jejich vystoupení bylo velmi živé a nepostrádalo náboj. Ideální začátek festivalu. Poněkud nešťastné ovšem bylo jejich umístění do stanu v podhradí, který kapacitně nemohl uspokojit všechny návštěvníky, a tak se jen ti šťastnější mohli tísnit uvnitř, zbytek postával u postranních vchodů.

Oficiální začátek festivalu se konal na hlavní stagi, kde tradičně řekla pár slov organizátorka festivalu Zlata Holušová a představil se také moderátor Jan Budař. Poté již všichni netrpělivě očekávali hlavní hvězdu prvního dne, Michaela Nymana, který do Ostravy přijel se svým jedenáctičlenným Bandem. Ačkoliv běžně hrají v koncertních sálech, festivalové podium jim nevídaně slušelo. Strhující koncert pod širým nebem musel být pro všechny zúčastněné mimořádným zážitkem.

Po koncertech na menších stagích, kde se představil Michal Hrůza a Kapela Hrůzy nebo Monika Načeva & Michal Pavlíček & DJ Five, se začali shromažďovat lidé na prostranství před hlavním podiem, kde měli již za pár minut vystoupit hanspaulští Tatabojs ve speciálním projektu spolu s korejským Ahn Triem. Vzhledem k předcházejícímu zpoždění Michaela Nymana se začátek musel o pár minut posunout a Jan Budař tak dostal jedinečnou šanci vyzkoušet si improvizaci před ostravským publikem. Nakonec se diváci samozřejmě Tatabojs i Ahn Tria dočkali a měli možnost slyšet písně v komorně akustických úpravách pod širým nebem. Podobné vystoupení plánují už pouze na slovenském festivalu Pohoda.

Posledními účinkujícími prvního dne byli v Tentu bubeníci Terl Bryant & Red Drum a na letos nově vzniklé scéně Czech Stage vystoupili ostravští Evolution Dejavu, kteří rozjeli zběsilý koncert ve stylu Asian Dub Foundation a navnadili tak návštěvníky na jejich zítřejší vystoupení na hlavní scéně.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První den Colours of Ostrava: laťka nasazena vysoko!