Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

První dáma světa luxusního prádla, Chantal Thomass

Redakce

Redakce

24. 8. 2010

FOTO: portrét návrhářky Chantal ThomassFrancouzská návrhářka se ve světě proslavila především snovými kolekcemi spodního prádla a parfémy. Její návrhy se vyznačují elegancí, ženskostí, ale také jistou dávkou mladické drzosti. Chantal Thomass je dáma, která vás okamžitě okouzlí.

FOTO: portrét návrhářky Chantal Thomass

Návrhářka Chantal Thomass, zdroj: chantalthomass.com

Pravá francouzská dáma, která se narodila 4. září 1947 v městě Malkoff jako Chantal Genty, nemá žádné formální vzdělání v oblasti módy. Přesto slavila v této oblasti již od mládí úspěch. Hned na první přehlídce jejích návrhů, vytvořených z látek vzorovaných jejím přítelem, Brucem Thomassem, si její šaty koupila hvězda a symbol doby, Brigitte Bardot. Když si v roce 1967 svého přítele a kolegu vzala, založili spolu první firmu Ter et Bantine.

FOTO: Návrhy Chantal Thomass

Modely Chantal Thomass, zdroj: chantalthomass.com

Díky četným úspěchům se mohl pár rychle posunout v kariéře dál. Chantal si ještě krátce vyzkoušela spolupráci se slavným japonským návrhářem Kenzem a pak v roce 1975 založili značku se jménem samotné návrhářky. Nabízeli sady luxusního prádla, rukavice, klobouky, šátky a další ženské doplňky. V roce 1985 podepsala Thomass smlouvu s japonskou firmou World a doufala, že se jí podaří proniknout na mezinárodní trh.

FOTO: Spodní prádlo od Chantal Thomass

Spodní prádlo od Chantal Thomass, Zdroj: the-lingerie-post.com

To se jí později mělo stát osudným. I přes velký úspěch butiků chtěl jejich japonský finanční partner podniknout agresivnější kroky. Chantal Thomass, která v té době vlastnila jen malou část akcií, se postavila proti. To vedlo k tomu, že byla ze své vlastní firmy v roce 1995 propuštěna.

FOTO: Spodní prádlo od Chantal Thomass

Spodní prádlo od Chantal Thomass

Designérka na navrhování nezanevřela a naopak využila šance, aby se naučila nové věci. Otevřely se jí možnosti spolupracovat s firmami Wolford, Victoria´s Secret, Antinéa a Rosy, kde ne vždy navrhovala spodní prádlo, které bylo po mnoho let jejím hlavním artiklem. Zatím se v její bývalé firmě silně odrazila její nepřítomnost, která vedla až k bankrotu, rok po Chantalině nuceném odchodu. Krátce nato zažalovala Thomass firmu World a v roce 1998 získala zpět právo používat své jméno jako obchodní značku.

FOTO: Telefon a náhrdelník od Chantahal Thomass

Design telefonu a náhrdelník od Chantahal Thomass, Zdroj: deluxe-lifestyle.ro

Již v roce 1999 se její návrhy opět objevily v obchodech se štítkem Chantal Thomass. Návrhářka se nikdy netajila extravagancí a smyslem pro humor. Proto pro charitu vytvořila speciální Barbie panenku, oděnou do luxusního spodního prádla. A právě pro své reálné návrhy prádla je Chantal Thomass na špičce trhu dodnes.

FOTO: Designová pračka a Barbie

Designová pračka a Barbie od Chantal Thomass, Zdroj: absolutelyladylike.com, elle.fr

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První dáma světa luxusního prádla, Chantal Thomass