Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

První barevné BMW v Čechách. Umění a rychlá kola k sobě patří

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

28. 3. 2013

FOTO: BMW_3_Series_FLUIDUM_by_Andy_Reiben_02Pamatujete na originální barevné bavoráky od Andyho Warhola nebo Franka Stelly? Podobný projekt nyní přichází i do Čech: BMW řady 3 proměnil v umělecké dílo český výtvarník Andy Reiben.

video
play-sharp-fill

Umělec dostal k dispozici zcela nový automobil, který během několika dní rozzářil velmi dynamickými barvami. Využil přitom několika druhů speciálních pigmentů, které se mění se světlem a úhlem pohledu; mezi nimi i barvu, která světélkuje ve tmě. Své dílo nazval Fluidum, což má značit jeho jedinečnost a charisma.

„Byla to velká výzva. Je to skutečně zvláštní pocit, když stojíte jako malíř před kapotou krásného černého auta a máte udělat první tečku štětcem,“ komentoval svou práci Andy Reiben. Podle jeho slov každá část kapoty vypráví jiný příběh; zároveň je ale v každém kousek vášně a adrenalinu, s nímž jsou auta a řízení neodmyslitelně spojeny.

Hotové auto je nyní vystaveno v showroomu BMW společnosti DyCom Group v Karlových Varech. Firma se jej v průběhu roku chystá využít na akcích a výstavách po celé republice i v zahraničí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

První barevné BMW v Čechách. Umění a rychlá kola k sobě patří