Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Průzkum o dovolených Čechů: Raději jedeme s přáteli než s partnerem

ČTK

ČTK

18. 8. 2015

S dětmi a partnerem vyráží na dovolenou 30 procent Čechů. Stejný počet lidí jede v páru bez svých ratolestí, 35 procent českých turistů tráví svou dovolenou bez partnera a vyrazí raději s kamarády, kolegy nebo rodiči. Nezanedbatelný je také počet (pět pct) těch, kteří jedou na dovolenou úplně sami či s milencem nebo milenkou. Z činností na letní dovolené letos nejvíce vzrosla obliba adrenalinových sportů. 

dovolena_auto_rodina_prazdniny_cestovani

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

Podle průzkumu je na dovolené nejpreferovanější činností opalování, a to u třetiny českých žen, a také pětiny mužů. Většina českých turistů jej kombinuje s výlety do přírody (70 pct) a s poznáváním památek (65 pct).

Pro každého desátého Čecha je sport hlavní náplní letního volna. Čtyři z deseti se na dovolenou těší také kvůli sexu. Ženy (42 pct) dokonce o něco více než muži (40 pct). Mezi oblíbenými činnostmi roste také popularita nakupovaní v prázdninových destinacích. Loni se mu věnovala čtvrtina českých turistů, letos to je více než třetina.

Skokanem roku jsou adrenalinové sporty. Ještě v loňské sezóně je vyhledávalo na letní dovolené pouze pět procent Čechů. Letos je to podle průzkumu téměř trojnásobek. Je to dáno jednak aktivnějším životním stylem posledních let i rozšiřující se nabídkou služeb v destinacích. I u moře tráví spousta lidí volno on-line. Téměř o padesát procent vzrostla meziročně obliba surfování na internetu.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průzkum o dovolených Čechů: Raději jedeme s přáteli než s partnerem