Menu
TOPZINE.cz
Studium

Průzkum GE Money Bank: Školnému na vysokých školách se nebrání 3 z 10 Čechů

Redakce

Redakce

24. 4. 2011

České bankovky, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.czZa rok studia na vysoké škole by mohli studenti zaplatit až 20 tisíc korun, tak vypadají plány nové reformy tuzemského školství. Podle nového průzkumu každý třetí z nás půjčku na studium podporuje, drtivá většina ji pak chápe jako investici do budoucna. 

České bankovky, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Vysoká škola nás možná vyjde na desetitisíce korun, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Pokud bude reforma dotažena dokonce, nezbude nám nic jiného, než se smířit s faktem, že i státní vysoké školy budou placené a chtě nechtě budeme muset platit desetitisíce. Nabízí se nám hned několik možností, jak si peníze obstarat. Vedle štědrých rodičů si můžeme během studií přivydělávat po brigádách, nebo si zkrátka na vzdělání půjčit.

Vrátit vše i s úroky

Podle průzkumu GE Money Bank se k půjčkám na studium staví kladně 28 procent respondentů. A 85 procent oslovených vnímá pak případnou půjčku na studium, jazykové či rekvalifikační kurzy jako investici do budoucna. Nad půjčkou je třeba se zamyslet. Podle průzkumu by si 47 procent Čechů půjčilo v bance, 43 procent od rodinných příslušníků a pouhá 3 procenta od nebankovních společností.

V návaznosti na placení školného plánují banky různé úlevy studentům v podobě předčasného splacení zdarma, zaplacení jedné splátky bankou či odklad splátek. Dá se tak ušetřit až několik tisíc korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průzkum GE Money Bank: Školnému na vysokých školách se nebrání 3 z 10 Čechů