Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce po Kanárských ostrovech: Tenerife překvapuje černou pláží

Šárka Braumová

Šárka Braumová

8. 8. 2010

FOTO: Santa Cruz de Tenerife!SPECIÁL! Po Gran Canarii, Fuerteventuře a Lanzote, kterým se Topzine.cz věnoval v minulých dílech speciálu o Kanárských ostrovech, uzrál čas prozkoumat krásy a přednosti ostrova Tenerife.

FOTO: Santa Cruz de Tenerife

Santa Cruz de Tenerife, Zdroj: wikipedia.org

Tenerife

Ostrov Tenerife je největší z Kanárských ostrovů. Najdeme zde i hlavní město celého souostroví- Santa Cruz de Tenerife. O pojmu hlavní město by se však dalo polemizovat. Druhým hlavním městem je totiž Las Palmas na Gran Canarii. Ač se to může zdát neuvěřitelné, Tenerife má jednu zvláštnost, kterou se od ostatních ostrovů liší. Je to černý písek. Na zlatavou pláž je většina turistů zvyklá, ale obzor s černou pláží dokáže překvapit.

Koupit zájezd můžete zde

Spící sopka

Tenerife se může pochlubit i nejvyšší horou Španělska a Atlantiku. Pico de Teide měří 3718 metrů a v řeči původních obyvatelů znamená sněhem pokrytou horu. Název je příznačný, vrcholek hory je pokryt sněhem. Pešky nebo autobusem se dostanete pod vrchol hory. Na samou špičku vede lanovka nebo upravená turistická stezka. Na úpatí sopky je dokonce postaven malý hotýlek a kaple, protože na svatbu na sopce  jen tak nezapomenete.

FOTO: Sopka Pico de Teide

Sopka Pico de Teide, Foto: Šárka Braumová, Topzine. cz

Loro Park

Park byl otevřen v roce 1972 a kvůli velké návštěvnosti byl rozšířen na plochu 135 tisíc m2. Unikátní sbírka skýtá více než 300 druhů papoušků, jejichž celkový počet přesahuje 3000. Kromě papoušků jsou velkou atrakcí i šimpanzi, gorily a tučňáci. Součástí Loro Parku je i delfinárium, které je největší v Evropě. Domov zde našlo osm delfínů z Mexického zálivu. Pro diváky je připravena velkolepá show v podobě představení cvičených zvířat. Zážitek budou mít hlavně děti, zvlášť až je animátoři vybídnou, aby nasedli do člunu, který táhnou delfíni přes celý bazén.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/loro_park/]

Pyramidy na Kanárských ostrovech?

Na okraji města Güímar naleznete kamenné pyramidy. Lidé jim nepřikládali žádnou zvláštnost, spíše naopak, vysmívali se jim. Až v roce 1991 upozornil výzkumníka Thora Heyerdahla, že kameny jsou orientovány podle polohy Slunce v období slunovratu. V komplexu se nachází šest pyramid, které jsou až nápadně podobné aztéckým pyramidám v Mexiku. Na západní straně záhadných staveb jsou postaveny schody na vrchol. Při zimním slunovratu se po nich dá následovat vycházející slunce. Pravý důvod staveb a jejich stáří se dá pouze odhadnout. V 15. století se v jeskyních pod pyramidami schovávali původní obyvatelé Guančové. Jestli ale pyramidy postavili právě oni, zůstane ještě na pár let záhadou.

FOTO: Pyramidy v Güímar

Pyramidy v Güímar, Zdroj: wikipedia.org

V příštím díle Průvodce po Kanárských ostrovech vypravíme na La Palmu. Minulé díly zde: Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průvodce po Kanárských ostrovech: Tenerife překvapuje černou pláží