Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce po Kanárských ostrovech: La Gomera a El Hierro jsou ideálními ostrůvky pro milovníky klidné dovolené

Šárka Braumová

Šárka Braumová

15. 8. 2010

FOTO: La Gomera!SPECIÁL! Dnešním dílem se uzavírá Průvodce po Kanárských ostrovech. Vydejte se s Topzine.cz prozkoumat zbývající ostrovy La Gomera a El Hierro.  

FOTO: La Gomera

La Gomera, Zdroj: wikipedia.org

La Gomera

Druhý nejmenší ostrov souostroví  bývá označován také jako magický ostrov. Do podvědomí turistů se dostal teprve před pár lety, a tak zde narazíte na nedotčenou krajinu a útulné hotely bez davů turistů. Zvláštností obyvatelů je jejich komunikace Silbo Gomero. Dorozumívají se totiž pískáním. Někteří zdatní jedinci takto komunikují i na dálku tří kilometrů. Pro ostrov je typická výroba medu a oleje z palem, kterých je na ostrově více než dost. Dalším výrobkem je ručně vyráběný kozí sýr.

  • Koupit zájezd můžete zde

Parque nacional de Garajonay

Rozkládá se v centru ostrova na ploše 40km2. V roce 1986 se připojil ke světovému dědictví UNESCO. Park je dokonalou ukázkou tzv. vavřínových lesů, známé jako laurisilva. Tyto subtropické lesy pokrývaly ve třetihorách téměř celou Evropu. Další zajímavostí parku jsou masivní skály, které se nacházejí podél ostrova. Jsou to pozůstatky sopek, kterým dala dnešní podobu eroze.

FOTO: Parque nacional de Garajonay

Parque nacional de Garajonay, Zdroj: gomera-island.com

Valle Gran Rey

Valle Gran Rey, v překladu Údolí Velkého krále, se stalo vyhledávaným turistickým centrem. Komplex je tvořen několika přímořskými vesničkami jako je La Carela, Vueltas, La Playa a další. Údolí se otevírá přímo do ústí Atlantického oceánu. Atraktivní černé pláže, terasovitá krajina, rozkvetlé zahrady, bary, restaurace a španělské rytmy. To vše v sobě ukrývá kouzelné údolí.

El Hierro
Nejmenší a nejzápadnější ostrov. Měří pouhých 278 km2, je nejméně obydlený a celý spadá do sítě UNESCO. El Hierro si vytáhl pomyslného černého Petra. Není turisty příliš vyhledávaný, nejsou tu hlučná turistická centra a zábavní parky. Ostrov spíše navštěvují rybáři a potápěči. Přesto je El Hierro ukrytým pokladem. Jsou tu přírodní bazény, ananasové a banánové plantáže, lávové potoky či bohaté háje borovic. Za zmínku jistě stojí obrovské útesy, jejichž součástí je vyhlídka Mirador de la Peňa. Komplexy hotelů, kde můžete najít i jednu raritu a to nejmenší hotel na světě, se nacházejí především v oblasti La Frontera a Valle de Golfo.

FOTO: Vyhlídka Mirador de la peña

Vyhlídka Mirador de la peña, Zdroj: wikipedia.org

Související články: La Palma, Tenerife, Lanzarote, Fuerteventura, Gran Canaria.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průvodce po Kanárských ostrovech: La Gomera a El Hierro jsou ideálními ostrůvky pro milovníky klidné dovolené