Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce po Kanárských ostrovech: Gran Canaria

Šárka Braumová

Šárka Braumová

28. 7. 2010

FOTO: Mapa Kanárských ostrovů!SPECIÁL! Kanárské ostrovy leží ve vodách Atlantického oceánu, asi 100km od pobřeží Afriky. V 90. letech se staly velice oblíbenou destinací českých turistů. Není se čemu divit – jsou levné, exotické a rozmanité. Souostroví tvoří sedm obydlených ostrovů (Gran Canaria, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, La Palma, La Gomera a El Hierro) a šest malých, neobydlených. S Topzine.cz postupně odhalíme kouzlo všech sedmi obydlených ostrovů.

FOTO: Mapa Kanárských ostrovů

Mapa Kanárských ostrovů, Zdroj: wikipedia.org

Gran Canaria

Turisty nejnavštěvovanější kanárský ostrov. Jeho název je tak zažitý, že když někdo jede na Kanáry, myslí tím právě ostrov Gran Canaria. Krajina je zde velice pestrá. Najdete tu jak zelená údolí, hory, bavlníkové plantáže, písečné duny, tak rostlinné druhy od palem až po borovice. Ne nadarmo se této oblasti přezdívá ostrov věčného jara. Počasí je velmi příjemné, teploty vzduchu se tu pohybují od 19 do 25 stupňů ̊C. Teplotní rozdíl mezi létem a zimou je minimální. Ostrov má co nabídnout a je ideální pro rodiny s dětmi i pro ty, kteří chtějí zažít dobrodružství v podobě výletů či bohatého nočního života.

Kanárské Benátky

Přístav Puerto de Mogán, nazývaný také kanárské Benátky leží na jihozápadě ostrova. Stejně jako u jeho italského kolegy, i zde nalezneme přístav plný jachet, rybářských loďěk, romantických uliček a kaváren. Na náměstí a kolem pláže jsou postavené malé domy v typickém ostrovním stylu. Obrůstají záplavou buganvílií, které při večeru provoní celý přístav.

FOTO: ulička v Puerto Mogán

ulička v Puerto Mogán, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Las Palmas

Kombinace moderního, pulzujícího města, koloniální architektury a nekonečných pláží. To je Las Palmas. Na Plaza Santo Domingo, nejkrásnějším náměstí ostrova, se můžete kochat koloniální architekturou, prohlédnout si dům Kryštofa Kolumba nebo navštívit katedrálu Santa Ana. Za nákupy se naopak vydejte na třídu Avenida José Mesa y López. Pokud rádi při obchodech smlouváte, je tu pro vás Santa Catalina, místo plné šperků, suvenýrů, elektroniky i značkového oblečení od módních návrhářů. Odpočinout si od ruchu města můžete v jedné z četných kaváren u pláže Las Canteras.

  • Koupit zájezd můžete zde 

Maspalomas

Oáza Maspalomas je důkazem rozmanitosti Gran Canarii. Je to ideální místo pro trávení klidné dovolené na pláži Playa de Maspalomas, která přechází v Playa del Inglés, jedné z nejkrásnějších pláží světa. Součástí ní jsou i písečné duny Dunas de Maspalomas, táhnoucí se několik kilometrů podél pobřeží. Jako na pravé Sahaře si budete připadat, až budete sedět na hřbetě velblouda a budete se kochat nekonečnou dálkou pouště a dun, které mění svůj tvar několikrát denně.

FOTO: Písečné duny Maspalomas

Písečné duny Maspalomas, Zdroj: wikipedia.org

Palmitos Park

Přibližně 12kilometrů od Maspalomas objevíte největší sbírku subtropických rostlin a exotických ptáků. Palmitos Park zabírá úctyhodných 200 tisíc m2. Park obývá přes 1500 ptáků a skoro polovina vám volně létá nad hlavou, stezky jsou lemovány vzácnými druhy orchideí, palmami a kaktusy. Součástí parku je také pavilon motýlů. Motýli malé, velké, pestrobarevné i neobvyklých tvarů poletují kolem vás a sosají sladký nektar z připravených pomerančů, takže si je můžete v klidu prohlédnout i vyfotografovat. Nejoblíbenější atrakcí je ale bezesporu papouščí show. Cvičení papoušci předvádějí neuvěřitelné věci, hrají si na doktory, hasiče a tankují vodu do malých kbelíků pro panenky. Různě cvičí, válejí sudy, jezdí na kolečkových bruslích, hrají si na stydlivky a mluví.

FOTO: Palmitos Park

Palmitos Park, Zdroj: wikipedia.org

Za indiány do Sioux City

Indiánská vesnička v Canon del Aquila a westernové městečko, přesně jak je známe z filmů, kde kovbojové mají kolty proklatě nízko. To je Sioux City.  Nechybí saloon s kankánovými tanečnicemi, šerif, věznice, stáda koní a krav a indiánská týpí. Několikrát denně se také banda zločinců pokusí vyloupit místní banku, šerif však své město ochrání a zločinci putují na šibenici. Součástí představení jsou také ukázky jízdy na koni, házení lasa a chytání dobytka.
[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/sioux_city/]

V příštím díle Průvodce po Kanárských ostrovech se vypravíme na Fuerteventuru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Průvodce po Kanárských ostrovech: Gran Canaria