Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce Plzní. 10 míst, které stihnete za 24 hodin!

Šárka Braumová

Šárka Braumová

10. 6. 2011

Plzeň je městem piva a fotbalové Viktorie. Vybrali jsme  deset míst, která stojí za to vidět a která stihnete navštívit za pouhý den. Zabalte si s sebou dobrou náladu, fotoaparáty a dostatek energie!

1. Zoo

Plzeňská zoo se nachází v části Lochotín, kam se dostanete tramvají č. 1 a 4 nebo autobusem 41. Její rozloha činí neuvěřitelných 21 ha, proto si na ni nechte dostatek času. Nečekejte pouze klece a ohraničené výběhy, plzeňská zoo je unikátní díky své členitosti a otevřeným výběhům, které připomínají africkou savanu. Najdete tu i několik zajímavých expozic, jako je Tajemný svět africké noci, Tropický pavilon či naučná stezka Vývoj přírody ve čtvrtohorách.

Vstupné: dospělí 120 korun, děti, studenti, důchodci 60 korun

2. Japonská zahrada Šówa-en

Ze zoo můžete rovnou zamířit do Japonské zahrady. Při návštěvě zoo si můžete zakoupit vstupenku, která bude zahrnovat také vstup do Japonské zahrady a Dinoparku. Zahrada je sice menších rozměrů, ale i tak neztrácí své kouzlo. Harmonie, klid a japonská tradice na vás dýchají z každého koutu. Zahrada je znázorněna několika motivy, jako jsou například tři pěšiny. Bílá, která vede do ráje, červená představuje utrpení života a modrá znázorňuje moře. Vše je doplněno jezírky, fontánami a typickými japonskými rostlinami.

3. Dinopark

FOTO: Dinopark

Modely prehistorických zvířat potkáte na každém kroku, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Dinopark je propojen se zoologickou zahradou. Převážně děti ocení tuto zastávku. Modely prehistorických zvířat, která se pohybují a vydávají zvuky, je jistě pobaví. Navštívit můžete také 3D kino se zajímavým dinosauřím filmem. Suvenýry si můžete zakoupit v Dinoshopu, porovnat dinosauří vejce s dnešními či si vyhrabat vlastní kost na paleontologickém hřišti.

Vstupné:
pouze dinopark: dospělí 90 korun, děti 60 korun
Dinopark + zoo: dospělí 190 korun, děti 130 korun

4. Synagoga

Židovská synagoga se nachází v sadech Pětatřicátníků a od Dinoparku vás k ní sveze tramvaj č. 1 nebo 4. Je to největší synagoga v České republice a dokonce třetí největší na světě! Díky výborné akustice jsou zde často pořádány koncerty.

5. Výstava Akva – Tera

Využijte vstupenky ze zoo a dinoparku. Díky nim získáte 50 % slevu na výstavu Akva – Tera! Prohlédnout si můžete zajímavá zvířata, jako jsou endemické ryby z jezera Malawi, murény či jedovaté šípové žáby. Akva – Tera připravuje pro své návštěvníky každodenní programy. Shlédnout můžete krmení hadů a dokonce jejich hlazení, ukázky ještěrů či krmení sklípkanů. Expozice naleznete na Palackého třídě nedaleko židovské synagogy.

6. Katedrála sv. Bartoloměje

Z expozice Akva – Tera zamiřte přímo na náměstí Republiky, najdete zde katedrálu sv. Bartoloměje, která se chlubí nejvyšší věží v Čechách. Pokud máte dostatek energie, vyjděte 301 schodů na vyhlídku věže. Nabídne se vám krásný pohled na celou Plzeň a za jasného počasí dohlédnete i na Šumavu.

7. Muzeum strašidel

FOTO: muzeum strašidel

Přijďte se bát do muzea strašidel, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Na náměstí Republiky ještě chvíli zůstaneme. Přímo v podzemí máte možnost se pořádně bát nejen se známými strašidly, ale i se strašidly přímo z Plzeňského kraje. Pozor na čerty, vodníka, ohnivého psa a největší strašidlo v Plzni.

Vstupné: dospělí 80 korun, děti, důchodci 50 korun

8. Historické podzemí

V podzemí ještě chvíli zůstaneme. Plzeň je známá svými podzemními labyrinty chodeb a sklepů. Některé pocházejí i ze 14. století. Ve Veleslavínově ulici, hned vedle náměstí Republiky, vás čeká prohlídkový okruh s délkou 800 metrů, dozvíte se zajímavé informace o historii a prohlídnete se archeologické exponáty.

Vstupné: dospělí 70 korun, děti, důchodci 50 korun

9. Pivovarské muzeum

Z podzemí to nebudete mít do pivovarského muzea daleko. Oboje naleznete na jednom místě. Dům, ve kterém se muzeum nachází, je původní právovarečný dům, kde najdete i gotickou sladovnu, hvozd, sklepy a bývalé prostory šenku.

Vstupné: dospělí 100 korun, důchodci 50 korun, děti 25 korun

10. Pivovar Plzeňský prazdroj

Čeká vás ochutnávka piva, prohlídka pivovaru, něco z historie a také vám prozradí postup vaření piva. V areálu pivovaru vás čekají dokonce pivovary dva. Na prohlídku si přibalte teplejší oblečení. Teplota ve sklepení se pohybuje kolem 8°C.  K pivovaru se dostanete trolejbusem č. 13 či 28, zastávka U Prazdroje.

Vstupné: dospělí 120 korun, děti, důchodci 70 korun

FOTO: Plzeňský pivovar

Plzeňský pivovar, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Cestování po Plzni

Městská doprava po Plzni je dobře vyřešena. Pro turisty jsou výhodné jednorázové jízdenky za 12 korun. Pro každou jízdu budete potřebovat jeden lístek. Pokud plánujete rozsáhlý výlet a bude využívat MHD, což je rychlejší a nemusíte shánět místo na parkování, zakupte si jednodenní jízdenku. Stojí 40 korun, platí jeden den a můžete s ní cestovat všemi trolejbusy, tramvajemi i autobusy, které v rámci Plzně jezdí.

Jednodenní jízdenky zakoupíte v automatech, které se nacházejí téměř na každé zastávce. Jednorázové vstupenky se dají také koupit v automatu, v trafikách nebo na oficiálních místech MHP Plzně.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Průvodce Plzní. 10 míst, které stihnete za 24 hodin!