Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Průvodce Hamburgem: 8 věcí, které lze ve městě stihnout za 24 hodin

Během svého působení v Německu jsem se rozhodla využít příležitost a prozkoumat okolní metropole. První zastávkou na mé cestě se stal Hamburg. Jeden den zde strávený vás nabije energií a spoustou zážitků na celý život.

Velkou výhodou Hamburgu je fakt, že většina kulturního dění se soustředí v blízkosti hlavního nádraží. Milovníci umění tak mohou navštívit uměleckou galerii Kunsthalle nebo Museum für Kunst und Gewärbe, které lákají zajímavými expozicemi. Ti, kteří upřednostňují fotografie, mají možnost nahlédnout do Deichtorhallen, kde jsou po celý rok pořádány výstavy.

Streetové akce

Hamburg je místo, kde se nepřetržitě konají streetové akce, které bývají většinou zdarma. Nezapomeňte se proto podívat, co všechno se děje v době vašeho pobytu, aby vám něco neuteklo. Mezi vyhlášené akce patří Sommerdom, Astra Tag nebo hudební festivaly.

Levné jízdné

Celé město je protkané sítí metra, a tak není problém se rychle a efektivně přepravovat. Celodenní jízdenka na všechny dopravní prostředky vyjde na 5,60 euro, což je podle současného kurzu levnější než celodenní jízdné v Praze.

Hamburg je především přístav

Rozhodně stojí zato vidět hamburský přístav a Hafen City. Vyplatí se absolvovat okružní plavbu a vychutnat si tak vedle šplouchání vln i zajímavý výklad. Pokud máte štěstí, uvidíte jednu z největších lodí tohoto přístavu .

FOTO: Tradiční pokrm. Rybí hamburger neboli Fischbrötschen. Zdroj: Archiv Moniky Bukáčkové

Tradiční pokrm. Rybí hamburger neboli Fischbrötschen. Foto: Monika Bukáčková, TOPZINE.cz

Pokud jste se rozhodli navštívit Hamburg v létě, můžete se občerstvit a pobavit na místní pouti Sommerdom, která začíná každoročně 20. července. Atrakce pro děti i dospělé, občerstvení v podobě ryby v housce nebo currywurstu a neutuchající hluk a zábava, to je hlavní poznávací značka hamburského Sommerdomu. Pro návštěvníky, kteří sem zavítají v zimě, se nabízí Winterdom, takže nevěste hlavu.

Město plné parků

Pokud si chcete odpočinout po celodenní procházce, můžete zvolit některý z mnoha zelených parků, kterých je v Hamburgu jako much. Elbenpark se nachází v blízkosti Labe a Hafen City. Další možnou odpočinkovou zónou může být Stadtpark, neboli park městský.

Pro mě je však jasným vítězem Planten un Blomen, což je obrovský areál plný skleníků, zahrad, parků, jezer a hlavně místních lidí i turistů. Pokud se však nechcete vzdalovat od centra, postačí, když si na chvíli posedíte u Binnenalster. Toto jezero v samém srdci města je ohraničeno zelenými alejemi, a tak skýtá oázu klidu v rušném velkoměstě.

FOTO: Výhled na Elbenpark. Zdroj: Archiv Moniky Bukáčkové

Výhled na Elbenpark. Foto: Monika Bukáčková, TOPZINE.cz

Každý večer se v již zmíněném Planten un Blomen koná Wasserlichtsspiel. Na jezeře se rozzáří barevná světla a do vzduchu vyletí vodní gejzíry. To vše samozřejmě tematicky zaměřené a za doprovodu hudby představuje skvělou atrakci nejen pro turisty, ale i pro místní obyvatele, kteří si rádi ve večerním Hamburgu užijí trochu krásy a klidu.

Kulturní centrum

Jako každá německá metropole je Hamburg plný kabaretů, divadel a kin. Program je však během letních prázdnin značně omezen, a proto se nemusí vždy podařit sehnat vstupenky.

Rozhodně si však Hamburg zapište na seznam míst, která se vyplatí navštívit. Užijete si zábavy,  kultury a atmosféry krásného německého města.

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Průvodce Hamburgem: 8 věcí, které lze ve městě stihnout za 24 hodin