Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pruhy a proužky jsou opět módním trendem jara. Jak na ně vyzrát?

Redakce

Redakce

25. 4. 2011

FOTO: Pruhovaný vzorJaro i léto se letos ponesou ve stylu výrazných pruhů. Pokud patříte mezi přiznivce těchto módních prvků, hurá na nákupy. Obchody s nabídkou pruhovaného oblečení praskají ve švech. Pojďme se společně podívat na top kousky, které jsou proužky přímo posedlé a které by nám neměly chybět v šatníku!

FOTO: Pruhované plavky, NewYorker

Námořnickou kombinaci oceníte třeba na plavkách, Zdroj: New Yorker

Kupte si tričko, tílko, šortky, svetřík nebo šaty, které jsou ozdobeny barevnými pruhy a proužky. Letošní móda přeje pestrobarevnosti, a proto se jí nebojte. Svěží tón jarních a letních barev vám dodá energii a budete se cítit příjemně. Klasikou i nadále zůstává bílá a námořnická modř.

Proužky vs. postava

Při výběru pruhovaného oblečení se nenechte bezhlavě unést trendy a myslete na to, jakou máte postavu. Nezapomínejte ani na směr proužků a jejich vzdálenost. Je to skoro neuvěřitelné, jaké divy s naší postavou pruhy dokážou udělat.

FOTO: Pruhované vzory

Nahoru nebo dolů?, Zdroj: Lindex, H&M.com

Pokud jste silnější, zaměřte se při výběru na kousky, které mají pruhy svislé. Vertikální linie obecně zeštihluje a zúžuje tvary. Dnešní doba nám nabízí spoustu druhů oblečení, které sázejí na tyto svislé proužky. Nákup oblíbeného trička tak pro vás určitě nebude žádný problém.

Pokud jste naopak hubenější a chcete svému vzhledu dodat na plnosti, třeba už jen pro váš lepší pocit, zkuste vodorovné proužky. Je všeobecně známo, že horizontální linie rozšiřuje a dodává na rozměru. Pokud si to tedy můžete dovolit, s chutí do toho a přidejte do svého šatníku tričko, šaty nebo kalhoty s vodorovnými pruhy.

Připomeňte si, jak důležitá je vzdálenost proužků a další stylistické tipy.

FOTO: Pruhované oblečení H&M

Pruhovaná trika, topy i overaly jsou letním hitem, Zdroj: H&M.com

Jestliže nefandíte svislým ani vodorovným proužkům, máte jedinečnou šanci pořídit si kousek, který je zlatou střední cestou. Vyzkoušejte pruhy na diagonálu. Diagonální, šikmá linie rozbíjí přísné a rovné čáry a dodává oblečení na dynamice.

Jak to s pruhy nepřehnat?

Zásadní pravidlo je zcela jednoduché. Pokud nejste módní expert, nesnažte se kombinovat dohromady více pruhů najednou. Vyberte si jednu pruhovanou věc, kterou zkombinujte s jednobarevnými kousky. Vyhnete se tak zbytečnému překombinování stylů a nebudete v proužcích vypadat nesouměrně.

FOTO: Pruhované oblečení

Pruhovaná nemusíte být od hlavy až k patě, Zdroj: NewYorker (1,2), Ann Christine (3)

Nepatříte mezi milovníky pruhovaného oblečení? Zkuste finální outfit doplnit pruhovanou kabelkou, botami, šátkem, hodinkami nebo deštníkem. Proužky na doplňcích nepůsobí tak výrazně jako na oblečení, ale na stylovosti vám dodají stejně.

Pruhy byly, jsou a budou i v dalších sezónách inspirací. Jestli jste ještě nepodlehly, zkuste jim dát šanci. Nemusíte nutně vypadat jako námořník, variant je daleko víc. Nemluvě o jejich nedocenitelných kamuflovacích schopnostech.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pruhy a proužky jsou opět módním trendem jara. Jak na ně vyzrát?