Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Prožijte romantický Silvestr v Paříži

Šárka Braumová

Šárka Braumová

26. 12. 2010

Silvestr patří mezi oblíbené svátky v roce. Když se navíc propojí s atmosférou nejromantičtějšího města Evropy, vznikne neodolatelná kombinace. A pokud ještě nevíte, kde oslavit příchod Nového roku, Topzine.cz pro vás jeden tip má.

FOTO: Eiffelova věž na Silvestra

Eiffelova věž na Silvestra, Zdroj: tour-eiffel.fr

Prožít Silvestr v zahraničí se stává stále více oblíbeným zážitkem. Zvlášť když se jedná o takovou metropoli, jako je Paříž. Cestovní kanceláře nabízejí různé silvestrovské balíčky, v některých jsou kromě ubytování, stravy a dopravy zahrnuty i vstupy na památky. Pokud ale dáváte přednost neplánovaným výletům a aktivitám, vydejte se za vánočním veselím na vlastní pěst. Stačí zarezervovat hotel, zabukovat letenku nebo nastavit navigaci směr Paříž.

Silvestr v Paříži není levná záležitost. Letenka a ubytování ve 3* hotelu se snídaní na 4 noci vás vyjde okolo 12 000 korun na osobu. S cestovní kanceláří a autobusovou dopravou to bývá 4 – 6 000 korun, podle rozsahu služeb.

V tomto období je v Paříži více turistů než obvykle. Pokud se chystáte navštívit i památky, počítejte s dlouhými frontami. Ty nejdelší jsou u Louvru a Vítězného oblouku. Čekání si můžete zpříjemnit dobrým jídlem. Na ulicích voní pečené kaštany, chaud vin (svařené víno) a jablečný mošt. Až budete ochutnávat francouzské dobroty, nezapomeňte na typické vánoční papillottes, čokoládové a marcipánové bonbony. Luxusní restaurace jsou zarezervované několik týdnů dopředu. Dobrá restaurace s přijatelnými cenami se dá ale najít i na Silvestra, stačí obejít vedlejší uličky kolem Champs Élysées.

FOTO: Vánoční Champs Élysées

Vánoční Champs Élysées, Zdroj: jaunted.com

Bonne Année!
S přicházející půlnocí se začíná jako první plnit prostranství kolem Eiffelovy věže, kde je téměř každoročně k vidění velký ohňostroj. Na Champs Élysées míří oslavenci s lahví drahého šampaňského a s plastovými skleničkami. Plastovými proto, aby se co nejvíce zabránilo rozbíjení skla a následným zraněním. Stromy, které slavnou ulici lemují, jsou ověšeny blikajícími světly a dotvářejí vánoční atmosféru. Klidnější atmosféra panuje na Montmartru, odkud budete mít za jasného počasí dokonalý výhled na celou Paříž a neunikne vám žádný ohňostroj.

Luxusní Silvestr
Pokud vám nestačí obyčejný ohňostroj, Paříž nabízí několik možností, jak příchod Nového roku oslavit v luxusu a ulehčit tak své peněžence. Slavnostní večer v kabaretu Moulin Rouge vás vyjde přibližně na 860 dolarů (asi 17 000 korun). V ceně je večeře, která se skládá z lahůdek jako je kaviár, humr a šampaňské. K jídlu hraje orchestr a tanečnice předvádějí jedinečnou novoroční show. Navíc je pro každého návštěvníka připraven dárek.

FOTO: Moulin Rouge

Moulin Rouge, Foto: Šárka Braumová,Topzine.cz

Dalším drahým způsobem oslavy je plavba na jachtě po řece Seině. Plavby trvají kolem dvou hodin, zahrnují večeři v podobě aperitivu, zákusku a kávy. Některé nabízejí i taneční zábavu, láhev šampaňského či dárky pro cestující. Navíc se z paluby pokocháte památkami podél řeky, jako jsou Notre Dame nebo moderní Concorde. Vše závisí na vašich finančních možnostech. Ceny se pohybují přibližně od 400 – 800 dolarů (7 – 15 000 korun).

Ať už si pro oslavu vyberete luxusní plavbu nebo se budete tísnit u Eiffelovy věže, nezapomeňte si o půlnoci přiťuknout šampaňským a říci Bonne Année!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prožijte romantický Silvestr v Paříži