Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Park Mirakulum Milovice láká na hrad i labyrinty. Prožijte den jako z pohádky

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

18. 10. 2012

Jako v jiném světě si budete připadat v zábavně-naučném parku Mirakulum. Pokud nově otevřený objekt v Milovicích nad Labem navštívíte, čeká na vás pohádková zábava nejen v hradu plném atrakcí.

video
play-sharp-fill

V sobotu 1. září byl v Milovicích nad Labem slavnostně otevřen park pojmenovaný Mirakulum. Rozsáhlý areál je bohatý řadou atrakcí určených pro děti všeho věku. Dominantou parku je kouzelný dřevěný hrad s visutými mosty a skluzavkami. Pod ním se nacházejí podzemní chodby, které si mohou malí průzkumníci prohlédnout s vlastními nebo zapůjčenými čelovkami.

Zábava pro celou rodinu

„Mirakulum jsme koncipovali tak, aby se neokoukalo ani po třetí, páté či desáté návštěvě. Sázíme na dětskou energii a fantazii, kterou neotupí ani nejdokonalejší technologie,“ říká realizátor projektu Jiří Antoš.

Hrad, který se promítl i do loga parku, je doplněn o další zajímavá lákadla. Lanové centrum je navrženo tak, aby si ho mohly užít malé i větší děti. Lanové konstrukce jsou rozvěšeny ve výšce od 60 centimetrů až do 4,5 metru nad zemí.

V minizoo se návštěvníci mohou dostat do těsné blízkosti oslů, koz a ovcí. Dále je v areálu stromové bludiště, trampolíny, houpačky, velké pískoviště či amfiteátr pro pořádání různých představení.

„Mirakulum je spojeno s pohybem, dováděním, objevování přírody, snad i hledáním svých možností. Ale především věříme v návštěvy celých rodin, což pro děti právě v dnešní době může znamenat výjimečnou hodnotu samo o sobě. Právě rodiny by měly Mirakulum vnímat jako takovou oázu,“ pokračuje Jiří Antoš.

Děti se mohou podívat také do výběhu se zvířaty. Zdroj: Mirakulum.cz

Vedle atrakcí nabízí park pro rodiny velmi příjemné zázemí. Občerstvení si zakládá na vydatných pokrmech. Pokud dáváte přednost vlastním svačinám, máte možnost je konzumovat na některém z míst pro piknik.

První sezóna na zkoušku

Letošní rok je pro park Mirakulum rokem zkušebním. Na ten příští už se chystá řada novinek. Přibýt by měl vodní svět s fontánami nebo naučná lesní stezka. Dojde také k rekonstrukci interiérů, kde se budou moct návštěvníci zabavit v případě nepříznivého počasí.

Změny s sebou také pravděpodobně přinesou zvýšení vstupného. Proto se vyplatí navštívit Mirakulum ještě letos. Otevřeno bude do konce října, v případě příznivého počasí i déle. Za vstupenku dáte 100 korun.

Důležité informace o Mirakulu
Kde: Milovice nad Labem
Otevírací doba: Pátek až neděle od 10:00 do 17:00
Vstupné: 100 Kč, děti do jednoho roku a ZTP zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Park Mirakulum Milovice láká na hrad i labyrinty. Prožijte den jako z pohádky