Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Provozů, kde hrozí výbuch, je ve středočeském kraji hodně. Ten je chce kontrolovat

ČTK

ČTK

24. 9. 2015

Středočeský kraj chce po událostech ve vlašimské zbrojovce Sellier&Bellot a dobrovickém lihovaru více kontrolovat provozy, kde hrozí exploze. ČTK to při dnešní návštěvě benešovské nemocnice řekl hejtman Miloš Petera (ČSSD). Pondělní výbuch ve Vlašimi si vyžádal tři lidské životy, úterní exploze v Dobrovici zranila 14 lidí. Obě neštěstí se vyšetřují.

vybuch_ohen_pozar

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Nechal jsem si poslat podrobnou zprávu, zatím nemáme výsledky, čím to bylo způsobeno,“ uvedl Petera. „Je to pro nás i poučení, těch zařízení, která jsou na území Středočeského kraje, kde se bavíme o nebezpečném provozu nebo výbušninách, je hodně a já chci mluvit i s oddělením, které se zabývá integrovaným záchranným systémem, aby provedlo zvýšenou kontrolu těchto zařízení na území Středočeského kraje,“ uvedl Petera.

Kraj podle něj nicméně kontroly v podobných provozech provádí. „My tu kontrolu děláme, ale chceme udělat něco navíc,“ dodal hejtman.

Ve zbrojovce Sellier&Bellot, kde explodoval střelný prach, dnes kriminalisté pokračovali v ohledávání místa výbuchu. Podle policejní mluvčí Evy Stulíkové práce hned tak neskončí. „Stále probíhá ohledání, je to skutečně na delší dobu,“ řekla dnes ČTK.

Závěry vyšetřování zatím nejsou známy ani v Dobrovici. Příčinou výbuchu mohlo být selhání člověka i technologie, jasno budou policisté mít až po vyhodnocení odborných posudků, což potrvá pravděpodobně týdny.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Provozů, kde hrozí výbuch, je ve středočeském kraji hodně. Ten je chce kontrolovat