×
TOPZINE.cz

Protektor získal cenu za nejlepší film na Starz Denver Film Festival!

Protektor

Český film Protektor z doby 2. světové války získal na prestižním festivalu v Coloradu cenu za nejlepší film. Porazil 17 dalších snímků!

Protektor
Zdroj: distributor filmu

Tento již 32. ročník Starz Denver Film Festivalu probíhal od 12. do 22. listopadu v americkém Denveru. Představili se zde filmaři z 37 zemí světa a k vidění bylo 210 snímků!

A jak se k tomu staví tvůrci díla? „Pro nás je to radostná zpráva, každé ocenění může našemu filmu prospět a pozitivně ovlivnit jeho další pouť světem. To mě na tom právě baví, že věc pak žije sama o sobě, vzbuzuje reakce a my jako autoři už u toho ani nemusíme být,“ pověděl režisér Marek Najbrt.

Hlavní cenu, které nese své jméno na počest polského režiséra Krzysztofa Kieslowského, uděluje porota od roku 1996 ve spolupráci s polským velvyslanectvím a vdovou po slavném filmaři. Právě tuto cenu – hlavní cenu festivalu za nejlepší hraný film – získal náš Protektor. Česká filmová a televizní akademie Protektora za Českou republiku nominovala dokonce na Oscara.

Film sklidil mnoho chvály za svou věrohodnost. Jedná se o silný příběh manželské dvojice, která se v období 2. světové války dostane do potíží kvůli původu. Žena (Jana Plodková), která je této doby úspěšná herečka, je totiž Židovka. Ví, že se tudíž stane vyvrhelem společnosti a že představuje nebezpečí i pro svého manžela (Marek Daniel).

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..