Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Protektor míří do Ameriky!

Redakce

Redakce

7. 1. 2010

ProtektorHerci Jana Plodková a Marek Daniel, spolu s režisérem Markem Najbrtem, scenáristou Benjaminem Tučkem a producentem Milanem Kuchynkou osobně představí film Protektor na Mezinárodním filmovém festivalu v Palm Springs. Jeho 21. ročník se koná od 5. do 18. ledna 2010.

Protektor

Protektor Zdroj: distributor filmu

Festival v sekci Awards Buzz: Best Foreign Language Film tradičně nabízí nejucelenější přehlídku filmů, které aspirují na nominace na Oscara v kategorii nejlepší cizojazyčný film. Letos bude v Palm Springs v této sekci k vidění 41 filmů, Protektor bude uveden na třech projekcích (9. 1. v 19 hod.,  11. 1. v 16 hod. a 13. 1. v 8.30 hod.). Na festivalových web stránkách je vyzdviženo především pozoruhodné, neotřelé umělecké vyznění snímku, příběhu osudové lásky manželské dvojice Hany a Emila, která na pozadí válečného dramatu v letech 1939 až 1942 prožívá vlastní drama soukromé. „Jsme hodně zvědaví na reakce amerického publika. Jestli budou pokračovat ty pozitivní, které máme z dosavadních  projekcí v USA, jak z festivalu v Denveru, tak dalších prezentací, tak budeme spokojení,“ říká producent Milan Kuchynka.

Film Protektor do klání  o oscarové finále za Českou republiku vyslala Česká filmová a televizní akademie v září 2009. Od té doby produkční tým společnosti Negativ pracuje na účinné propagaci filmu v USA tak, aby se dostal do povědomí diváků, potažmo členů Americké filmové akademie, kteří budou vybírat pět nominovaných snímků. Bezprostředně po Palm Springs Protektora uvidí také publikum festivalu JFF v New Yorku (14. až 22. ledna). Zároveň v Los Angeles pracuje tým PR specialistů… „Aby se procentuální šance na oscarovou nominaci nerovnala nule, je zapotřebí investovat nemalé peníze na propagaci filmu. I díky dotaci Státního fondu jsme v Los Angeles najali PR agenturu, která se stará o projekce pro akademiky, inzerci ve filmových časopisech a mimo další aktivity nám také podává zprávy o reakcích a názorech na film,“ vysvětluje Milan Kuchynka.

Marek Daniel v Protektorovi Zdroj: distributor filmu

Marek Daniel v Protektorovi Zdroj: distributor filmu

Českou premiéru měl Protektor 22. září, světu se představil na Londýnském filmovém festivalu 28. října a v listopadu získal cenu pro nejlepší hraný film na prestižním Starz Denver Film Festival. Film vznikl podle scénáře Roberta Geislera, Benjamina Tučka a Marka Najbrta –  který jej také režíroval, ve společnosti Negativ v koprodukci s Českou televizí a společnostmi UPP a Soundsquare.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Protektor míří do Ameriky!