Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Propojení fyziologie a medicíny: V Brně vědí, jak na to

Nikola Reindlová

Nikola Reindlová

2. 10. 2010

Foto:LékařPokud vás zajímá, jak funguje propojení fyziologie a medicíny, můžete se od října registrovat do druhé části vzdělávacího programu Od fyziologie k medicíně – integrace vědy, výzkumu, odborného vzdělávání a praxe. Přihlásit se může jak student vysoké školy, tak středoškolák, pedagog nebo začínající výzkumný pracovník biomedicínského oboru.

Foto:Lékař

Od fyziologie k medicíně, Zdroj:prognosisblog.com

Program má celkem čtyři cykly. Ten první běžel od února do května 2010 a hlavním tématem byla fyziologie s patofyziologickými aspekty. Na něj navazuje říjnový cyklus s tématem Fyziologie-patofyziologie-diagnostika.

Druhý cyklus bude probíhat od října do prosince a během této doby účastníci absolvují řadu přednášek, seminářů a exkurzí na dané téma. Veterinární a farmaceutická univerzita Brno bude tentokrát spolupracovat s Masarykovým onkologickým ústavem a kurzy budou tedy zaměřeny na diagnostiku nádorových onemocnění.

Následovat budou přednášky z oblasti humánní a veterinární medicíny, které budou organizovány ve spolupráci s Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnicí Brno.

Co absolventi získají?

Na konci každého cyklu získají úspěšní účastníci certifikát, který prokáže, že absolvovali tuto část studijního programu.

Cílem organizátorů je seznámit účastníky s poznatky, které mohou poté aplikovat ve vlastní medicínské praxi, ať už veterinární nebo humánní.

Soubor přednášek se koná pod záštitou Ústavu fyziologie Fakulty veterinárního lékařství VFU Brno ve spolupráci s Ústavem živočišné fyziologie a genetiky AV ČR, v.v.i., Lékařskou fakultou Masarykovy univerzity, Ústavem experimentální medicíny AV ČR, v.v.i., Veterinárně-medicínskou univerzitou ve Vídni a dalšími odbornými pracovišti.

Oficiální partneři projektu jsou Veterinární a farmaceutická univerzita Brno a Univerzita Palackého v Olomouci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Propojení fyziologie a medicíny: V Brně vědí, jak na to