Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Promění se Angelina Jolie a Hailee Steinfeld v Šípkové Růženky?

S projekty na motivy známé pohádky o Šípkové Růžence se v poslední době roztrhl pytel. V současnosti jsou v plánu minimálně dva. Jeden ne úplně podle původní předlohy, druhý naopak laděný stoprocentně do pohádkova.

FOTO: Hailee Steinfeld

Hailee Steinfeld – tak zní jméno mladé talentované herečky, která se za svou roli Mattie Ross v coenovském (anti)westernu Opravdová kuráž v pouhých čtrnácti letech dočkala nominace na Oscara. Sošku si sice nakonec neodnesla, ale ve filmových projektech samozřejmě pokračuje. Po roli v chystaném Forgotten se Hailee objeví také ve filmu Sleeping Beauty.

V něm ztvární hlavní postavu, v originále pojmenovanou Aurora. Snímek bude vyprávěn právě z jejího pohledu, pohádkový příběh ale nečekejte. V tomto případě má jít totiž o drama. Hlavní postava se během něj objeví ve světě snů a bude se snažit najít si svou cestu zpět. Spíše než princeznu, která se píchla o trn či kolovrátek a usnula, tak celý příběh připomíná jednu blondýnku z kraje divů. Premiéra by měla být na začátku příštího roku.

I druhý projekt na základě adaptace známé pohádky bude mít s Alenkou v říši divů cosi společného. Natočí jej totiž studio Disney a režisérem nebude prý nikdo jiný než Tim Burton. A tím výčet známých jmen nekončí. Ve filmu by se v jedné z hlavních rolí mohla objevit i Angelina Jolie. Mezi fanoušky se nejvíce šušká o možném ztvárnění role čarodějnice, která Růženku uspala. Hereččino jméno však ještě nebylo definitivně potvrzeno.

FOTO: Maleficent - Sleeping Beauty

Angelina jak vyšitá, no ne?, Zdroj: distributor filmu

Scenáristkou filmu bude Linda Woolverton, která má na svědomí takové disneyovské kousky jako například Krásku a zvíře, Lvího krále a nebo, moment překvapení, Alenku v říši divů.

Celé natáčení prý výrazně ovlivní i původní animovaná verze Šípkové Růženky od Walta Disneyho, jež pochází z roku 1959. Její plánovaná mladší sestra s původním názvem Maleficent, což je v originále jméno již zmíněné čarodějnice, bude mít premiéru v roce 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Promění se Angelina Jolie a Hailee Steinfeld v Šípkové Růženky?