Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Prolínání žánrů a dekadentní poetika – to jsou pozvánky na tento týden

FOTO: Tomáš Sedláček při LiStOVáNí Ekonomií dobra a zla

Autorská čtení mají vždy nezaměnitelný náboj. Autor je nejbližším příbuzným textu, takže nám zprostředkuje autentické setkání s potomkem, který nechce být nikde doma. Texty na jiný způsob jistě ocení i ti největší solitéři z řad čtenářů. Vášniví extroverti naopak zklidní horké hlavy při intenzivním soustředění na text. Proto neváhejte a využijte terapeutických účinků literatury na mimopražských literárních akcích následujícího týdne.

FOTO: Tomáš Sedláček při LiStOVáNí Ekonomií dobra a zla

Tomáš Sedláček při LiStOVáNí Ekonomií dobra a zla, Zdroj: listovani.cz

Martin Ryšavý, český dokumentarista, scenárista, režisér a spisovatel, se v rozsáhlém románu Cesty na Sibiř odpoutal od své nejčastější role dokumentaristy. Bohaté zkušenosti z expedic po Sibiři pak použil, jak už název napovídá, jako bázi celého románu. Je už samotný dokument fikcí nebo tento přerod nastává až poté, co autor fikci vědomě vytváří? Román, který lze číst na několika rovinách a za nějž autor získal cenu za prózu Magnesia Litera 2009, představí sám Ryšavý v rámci autorského čtení 2. března od 17 hodin v Krajské knihovně Karlovy Vary (půjčovna Dvory, Závodní 378).

Dekadence v tom nejsladším městě a velmi pragmatické Listování

Trocha dekadentní hořkosti ve městě kostkového cukru rozvíří usedlost končícího týdne. Autorské čtení Jiřího H. Krchovského máte možnost navštívit 3. března od 17:30 v Městské knihovně Dačice (Pantočkova 89/IV). Umělecký pseudonym tohoto samizdatového básníka leccos napovídá o tématech, kterých se již tři desetiletí ve své tvorbě drží. Precizní básnická tvorba a nevysychající pramen inspirace J. H. Krchovského je zárukou nezapomenutelného večera.

V rámci projektu LiStOVáNí,  tentokrát s herci Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným, budeme mít 8. března od 17 hodin možnost shlédnout představení inspirované knihou Tomáše Sedláčka. Autor publikace je hlavním makroekonomickým stratégem ČSOB a mimo jiné také přednáší filozofii, ekonomii a dějiny ekonomických teorií na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Jeho Ekonomie dobra a zla aneb Po stopách lidského tázání od Gilgameše po finanční krizi vyšla na jaře roku 2009. Sami se budete moct přesvědčit, proč ani po dvou letech kniha nedá spát dokonce ani uměleckým kruhům. Na představení konané v loutkovém sále kulturního domu Trisia v Třinci (náměstí Svobody 526) naváže beseda a autogramiáda.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prolínání žánrů a dekadentní poetika – to jsou pozvánky na tento týden