Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Projektor#5: Nechte se polapit silou videoartu. Rafani vás zaručeně šokují

Petr Pečenka

Petr Pečenka

1. 2. 2012

!Video:!Dnešní přednáška Markéty Kubačákové v Galerii K4 se snaží jít po stopách vývoje videoartu a vztahu mezi jeho tvarem a sdělením. Těšit se můžete na promítání nejzajímavějších videoperformancí či na vystoupení skupiny Rafani.

obr. rafani

Rafani: Jeden ze záběrů z projektu ze srpna 2010 Zdroj: Youtube.com

Přednáška nazvaná Projektor#5 a následná diskuze v prostorách Galerie, respektive celého Klubu K4, budou sledovat principy videoperformance od jejího zrodu v proudu konceptuálního umění 60. a 70. let až po současnost.

Markéta Kubačáková studovala na ateliéru videa FaVU VUT ateliér Videa a v ateliéru Intermediálních konfrontací u Jiřího Davida na VŠUP. Působí jako kurátorka a kritička umění, a v současné době má v Galerii K4 site specific výstavu, která s tématem volně souvisí. Její přednáška postavená na základě řady videoprojekcí v konfrontaci s esejemi a recenzemi americké teoretičky umění a spolueditorky časopisu October Rosallind Krauss se bude pídit po významotvorných principech videoartu.

Těšit se můžete nejen na pořádnou dávku zajímavých videí, ale v neposlední řadě na speciální hosty – uměleckou skupinu Rafani, kteří jsou v daném žánru opravdu kovaní. Kromě jejich videoartových bonbónků vystoupí i se svou hudební performance. Na své si přijdou i příznivci Vjingu v podání věhlasné AK47.

Klub a Galerie K4 – Projektor

1.2. 2012, 19:00 – Celetná 20, Praha 1

Kurátoři: Václav Jánoščík, Katarina Chlustíková, Jakub Hauser, Markéta Kubačáková

Promítaní autoři: Jesper Alvaer, Dagles Gordan, Gery Hill, Joan Jonas, Bruce Nauman, Michal Pěchouček, Jan Pfeifer, Rafani, Richard Serra, Sláva Sobotovičová a další

Hosté: Tereza Stejskalová, Rafani, AK47, Chicago hope

Oficiální stránky

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Projektor#5: Nechte se polapit silou videoartu. Rafani vás zaručeně šokují