Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Projekt peníze školám pomůže více než 1500 z nich

Redakce

Redakce

11. 7. 2010

Peníze, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.czMimopražské základní školy se mohou zapojit do projektu EU peníze školám. Evropská unie uvolnila na zkvalitnění výuky na českých školách celkem 4,5 miliardy korun. Tuto možnost od 18. května využilo již 1500 škol a další se hlásí.

České bankovky a mince, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Ilustrační foto, Foto: Tomáš Lénárd, Topzine.cz

Cílem programu je napumpovat do českého školství peníze formou dotací například na zlepšení výuky humanitních předmětů, přírodních věd, matematiky a dalších podfinancovaných oblastí.

Pokud škola například zjistí, že mezi žáky je velký rozdíl v úrovni znalostí anglického jazyka, rozhodne se výuku individualizovat a rozdělí žáky do menších skupin podle úrovně znalostí. Vyučující tak může věnovat každému žákovi větší pozornost. Ředitelé si tak nemusí lámat hlavu s rostoucími náklady, peníze získají z vnějšku.

Papírování odpadá, školy mají zelenou

Většinu lidí možná napadne, že takovéto podání žádosti musí být nutně spojeno s náročnou a zdlouhavou administrativou. Ministryně školství však tuto domněnku popírá. Podle Miroslavy Kopicové se aktivity, na které chce škola získat dotaci, samy načtou do speciálního elektronického formuláře a díky zjednodušenému procesu mohou být pak projekty rychle schváleny.

Studenti

Ilustrační foto, Zdroj: vaniercollege.qc.ca

Slova ministryně potvrzuje skutečnost, že 90 procent všech doposud schválených žádostí bylo bez chyby. Pokud žadatel navíc udělá formální chybu, má možnost žádost opravit. Mezi školami je největší zájem o šablony v oblasti informatiky, jazyků a přírodních oborů.

Skutečnost, že podání žádosti je skutečně snadné, potvrzují i samotné školy. Například učitelé základní školy Broumovská v Liberci jsou z projektu nadšeni. Vedle možnosti poskytnout individuálnější přístup každému z žáků hovoří také o zkvalitnění školního vybavení.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Projekt peníze školám pomůže více než 1500 z nich